07136146518

شیراز، کیلومتر 2 جاده صدرا، بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع)

0 / 5. 0

۶ دقیقه
جراحی کوچک کردن سینه مردان

کوچک کردن سینه مردان

آنچه می خوانید...

ژنیکوماستی (Gynecomastia) یا همان سینه های بزرگ در مردان، یکی از علت هایی است که آقایان تصمیم می گیرند عمل هایی را برای کوچک کردن سینه های خود انجام دهند. کوچک کردن سینه مردان در شیراز و عمل های وابسته به آن، در دسته عمل های زیبایی قرار می گیرند.

تغییرات هورمونی از اصلی ترین علت ایجاد این عارضه در مردان می باشد. دو هورمون تستوسترون و استروژن از هورمون های جنسی هستند که هم در مردان و هم در زنان وجود دارند. هورمون تستوسترون، هورمون مردانه و هورمون استروژن زنانه می باشد.

اگر بر اثر عوامل شایع مختلفی مانند بیماری و یا سن بلوغ تعادل میزان این هورمون ها در آقایان به هم بخورد؛ یعنی هورمون زنانه استروژن به میزان بیشتری در مردان ترشح شود، سینه های مردان شروع به رشد می کند و شکلی شبیه به سینه های زنان خواهد داشت.

در دوران بلوغ پسران، این پتانسیل وجود دارد که ژنیکوماستی رخ دهد. سینه در این زمان شروع به رشد می کند، این حالت در برخی از آقایان موقتی است و پس از مدتی از بین خواهد رفت. اما در افرادی، این عارضه می تواند دائمی شود؛ همچنین اضافه وزن و چاقی می تواند دلیل دائمی شدن سینه های بزرگ در مردان باشد.

جراحی کوچک کردن سینه مردان
جراحی کوچک کردن سینه مردان در شیراز

مراحل کوچک کردن سینه آقایان

معمولا برای رفع عارضه ژنیکوماستی و کوچک کردن سینه در مردان از عمل های جراحی استفاده می کنند. مراحل انجام کوچک کردن سینه مردان با توجه به سینه آنها می تواند متفاوت باشد.

قبل از انجام مراحل عمل برای کوچک کردن سینه ها در مردان لازم است تا سینه ها توسط پزشک بررسی و معاینه شوند.

 1. این معاینه شامل بررسی بافت سینه ها، تشخیص میزان چربی های اضافی و بررسی پوست اضافه اطراف سینه ها می باشد.
 2. برای انجام عمل کوچک کردن سینه آقایان، باید تشخیص داد که آیا بزرگی سینه ها به علت ذخیره بافت چربی است یا علت تشکیل بافت و پوست اضافی می باشد؟
 3. اگر علت عارضه ژنیکوماستی چربی و یا بافت چربی باشد، بهترین روش برای کوچک کردن سینه در مردان، روش لیپوساکشن می باشد. در لیپوساکشن به کمک سرنگ های مخصوصی چربی های اضافی تخلیه می شود. اگر پس از تخلیه چربی ها، پوست سینه شل و افتاده بود؛ این مشکل با عمل جراحی و برش پوست های اضافی رفع خواهد شد.
 4. اگر بزرگی سینه بافت و پوست اضافی باشد، برای رفع این مشکل باید عمل های جراحی (اکسیزیون) را به کمک برش ها انجام داد. برش هایی که برای اصلاح بافت سینه و کوچک کردن آن زده می شود، به نوع سینه و شرایط آن بستگی دارد. با برش بافت ها و پوست های اضافی سینه، بخش های اضافی حذف می شوند. در برخی از موارد نیاز است تا هاله اطراف سینه ها و همچنین نوک سینه ها اصلاح شوند و تغییر کنند.

در روش برش و حذف بافت و پوست های اضافی سینه، ممکن است به روش لیپوساکشن یا لیفت سینه ها نیز نیاز باشد. که این روش ها در کنار یکدیگر نتیجه مطلوبی را به وجود می آورند.

جراحی کوچک کردن سینه آقایان در شیراز
جراحی کوچک کردن سینه آقایان در شیراز

عوارض کوچک کردن سینه آقایان

عمل کوچک کردن سینه در مردان و سایر روش های مشابه برای درمان این عارضه می تواند دارای عوارض احتمالی باشند. ژنیکوماستی یا همان سینه های بزرگ در مردان اختلالی است که مشکلی برای فرد به وجود نمی آورد و تنها بر روی ظاهر و زیبایی تاثیر او می گذارد. در پی همین موضوع انجام عمل های کوچک کردن سینه، کاملا شخصی و سلیقه ای می باشد. اما خوب است با برخی از عوارض احتمالی آن آشنا باشید.

 1. ممکن است که در پایان عمل کوچک کردن سینه ها شما با این مشکل مواجه شوید که، سینه های شما پس از عمل دارای تقارن نباشند که برای متقارن ساختن آنها نیاز دارید دوباره به پزشک مراجعه کنید و عمل جراحی انجام دهید.
 2. در عمل های جراحی که برش انجام می شود و نوک سینه ها نیز در عمل دخیل هستند؛ ممکن است تغییراتی در اندازه، شکل و یا حتی میزان حساسیت آنها به وجود آید.
 3. تغییر و ایجاد اختلال در اعصاب، رگ ها، بافت ها و ماهیچه های سینه نیز می تواند به وجود آیند.
 4. اگر شما روش های لیپوساکشن و یا لیفت را برای کوچک کردن سینه انتخاب می کنید، ممکن است پس از مدتی چربی ها باز گردند و سینه ها همان شکل اولیه را به خود بگیرند.
 5. ترومبوز یا ایجاد لخته در رگ های خونی، می تواند از دیگر عوارض احتمالی در عمل های کوچک کردن سینه در مردان باشد.
 6. ایجاد نکروز و آسیب های جدی به بافت های چربی ناحیه سینه می تواند از عوارض انجام عمل های کوچک کردن سینه باشد.
 7. ایجاد عفونت ها، زخم ها و اسکار های پوستی از دیگر عوارضی هستند که ممکن است برای مردان پس از انجام عمل های کوچک کردن سینه به وجود آید.
ژنیکوماستی
ژنیکوماستی

مراقبت های لازم برای پس از کوچک کردن سینه آقایان:

ژنیکوماستی یکی از اختلالاتی است که ممکن است پس از درمان و کوچک کردن سینه ها، دوباره بازگردد. پس این موضوع بسیار اهمیت دارد که مراقبت های لازم را انجام دهید تا پس از درمان، دوباره به این اختلال مبتلا نشوید:

 1. دوران کوتاهی پس از عمل کوچک کردن سینه ها، لازم است تا آقایان بانداژ هایی را بر روی سینه های خود ببندند تا از خونریزی و آسیب به سینه ها جلوگیری شود.
 2. با توجه به شرایط بیمار و نوع عمل او، بهتر است تا حداقل یک هفته پس از عمل از انجام فعالیت و ورزش های سنگین جلوگیری شود.
 3. الکل یکی از مواردی است که در ایجاد ژنیکوماستی نقش بسیار پر رنگی دارد. الکل سبب افزایش میزان هورمون استروژن در آقایان می شود، که در نتیجه سینه های آنها رشد غیر طبیعی خواهد داشت. پس باید پس از کوچک کردن سینه ها، از مصرف آن جدا خودداری کنید، تا دوباره این عارضه بازنگردد.
 4. از دیگر مواردی که آقایان باید پس از کوچک کردن سینه ها به آن توجه کنند و مراقب باشند، مصرف مکمل های هورمونی برای بدنسازی می باشد. این مکمل ها امکان بازگشت ژنیکوماستی را افزایش می دهند.
 5. بهتر است پس از گذشت دوران نقاهت عمل، ورزش های سبکی را داشته باشید.
 6. داشتن سبک زندگی سالم و مصرف غذاهای طبیعی و ارگانیکی شما را از بزرگ شدن سینه ها دور می کند.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را در پایین همین مطلب مطرح کنید.

انجمن جراحی پلاستیک شیراز

این انجمن برخوردار از آموزشهای صاحب نظران شناخته شده جهانی، می باشد که نقطه عطفی در تبحر در کار جراحی ترمیمی و زیبائی را بوده است و جراحان پلاستیک کشورمان را بدان حدآشنا و توانا کرد که جراحی زیبائی را بسهولت و در نتیجه به نحو بسیار عالی در اختیار افرادی که نیاز به جراحی دارند قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *