07136146518

شیراز، کیلومتر 2 جاده صدرا، بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع)

۹ دقیقه
[ratemypost]
جراحی کوچک کردن سینه مردان

کوچک کردن سینه مردان

آنچه می خوانید...

ژنیکوماستی (Gynecomastia) یا همان سینه های بزرگ در مردان، یکی از علت هایی است که آقایان تصمیم می گیرند عمل هایی را برای کوچک کردن سینه های خود انجام دهند. کوچک کردن سینه مردان در شیراز و عمل های وابسته به آن، در دسته عمل های زیبایی قرار می گیرند.

تغییرات هورمونی از اصلی ترین علت ایجاد این عارضه در مردان می باشد. دو هورمون تستوسترون و استروژن از هورمون های جنسی هستند که هم در مردان و هم در زنان وجود دارند. هورمون تستوسترون، هورمون مردانه و هورمون استروژن زنانه می باشد.

اگر بر اثر عوامل شایع مختلفی مانند بیماری و یا سن بلوغ تعادل میزان این هورمون ها در آقایان به هم بخورد؛ یعنی هورمون زنانه استروژن به میزان بیشتری در مردان ترشح شود، سینه های مردان شروع به رشد می کند و شکلی شبیه به سینه های زنان خواهد داشت.

در دوران بلوغ پسران، این پتانسیل وجود دارد که ژنیکوماستی رخ دهد. سینه در این زمان شروع به رشد می کند، این حالت در برخی از آقایان موقتی است و پس از مدتی از بین خواهد رفت. اما در افرادی، این عارضه می تواند دائمی شود؛ همچنین اضافه وزن و چاقی می تواند دلیل دائمی شدن سینه های بزرگ در مردان باشد.

جراحی کوچک کردن سینه مردان
جراحی کوچک کردن سینه مردان در شیراز

علل بزرگ شدن سینه مردان

 اصلی ترین دلیل افزایش ساز سینه مردان تغییرات هورمونی می باشد اما دلایلی دیگری نیز وجود دارد.  برخی از مهمترین مواردی که موجب نیاز به انجام عمل ژنیکوماستی در شیراز می ‌شود، شامل موارد زیر است:

 • دوران بلوغ : تغییرات هورمونی در دوران بلوغ پسران ممکن است باعث به وجود آمدن ژنیکوماستی در آن ها شود.
 • افزایش وزن : ممکن است با افزایش وزن در مردان سایز سینه ها نیز افزایش یابد.
 • مصرف الکل : کبد مسئولیت تنظیم هورمون ها در بدن را به عهده دارد با مصرف مشروبات الکلی کبد می بیند و باعث به وجود آمدن اختلال در هورمون ها می شود.
 • سرطان : سرطان بیضه و سرطان ریه حتی اگر این سرطان ها خوش خیم باشند موجب تغییر هورمون‌ها می شود و باعث افزایش سایز سینه ها میشود.

نشانه بزرگ شدن سینه مردان

 • افزایش سایز سینه ها
 • شکل گیری توده در پستان
 • نوسانات خلقی
 • درد در ناحیه سینه
 • تورم در نوک سینه

ژنیکوماستی در نوجوانان

از عوامل مهم و بسیار تاثیر گذار در ایجاد ژنیکوماستی در نوجوانان می توان به تغییرات هورمونی در این سن اشاره کرد. بزرگی سینه پسران در سن بلوغ  در به دلیل تغییرات هورمونی آن ها می باشد که معمولا با گذر زمان از بین می رود و نیازی به اقدام درمانی خاصی نمی باشد. در صورتی که بزرگی سینه از دوران نوجوانی تا بزرگسالی ادامه پیدا کرد و ثابت باقی ماند، به یک جراح ژنیکوماستی مراجعه کنید تا بهترین درمان برای این مشکل را به شما بگویید.

چه مردانی کاندید عمل کوچک کردن سینه هستند؟

بسیاری از مردانی که سینه های بزرگی دارند علاقه مند به انجام ژنیکوماستی برای کوچک کردن سینه خود می باشند. بیماران مرد با شرایط زیر می توانند این عمل را انجام دهند و از مزایای این عمل بهره ببرند. به طور کلی، بهترین کاندیدا برای انجام جراحی کوچک کردن سینه مردان عبارتند از:

 • بافت اضافی زیر نوک سینه خود دارند و این موضوع باعث ایجاد حالتی متورم  برای سینه های میشود.
 • در قسمت بافت پستان های خود بافت چربی زیادی همراه با پوست اضافی و افتادگی سینه دارند.
 • بافت پستان ها چربی اضافی دارند، بدون این که پوست اضافی و افتادگی داشته باشند.

روش های درمان کوچیک کردن سینه مردان

به ‌طورکلی درمان ژنیکوماستی با دو روش رایج انجام می‌گیرد که آن‌ها را برای شما ذکر خواهیم کرد:

درمان دارویی : 

مواقعی که بیماری خفیف باشد و امکان کنترل آن با دارو وجود داشته باشد، پزشک برای بیمار دارو تجویز می ‌کند. اغلب درمان دارویی در اولین مراحل بیماری روی بیماری تأثیرگذار است. اگر درمان دارویی نتواند روند این بیماری را بهتر کند و یا بیماری به مدت طولانی تداوم داشته  باشد، پزشک متخصص روش عمل ژنیکوماستی را به افراد پیشنهاد می‌دهد.

جراحی ژنیکوماستی :

روش جراحی ژنیکوماستی شامل رزکسیون یا برش باز، لیپوساکشن و رزکسیون به ‌همراه کاهش پوست می باشد. دراین عمل جراحی مردان می ‌توانند مشکلات بزرگی سینه  خود را به ‌راحتی از بین ببرند. نتایج نهایی این عمل تا حد زیادی به مهارت و تجربه پزشک بستگی دارد اما اخیرا تحقیقات نشان داده است که سطح بالایی از بیماران از جراحی ژنیکوماستی رضایت دارند. بنابراین چنانچه قصد انجام این عمل جراحی را دارید، حتماً با یک پزشک با تجربه  مشورت کنید.

مراحل کوچک کردن سینه آقایان

معمولا برای رفع عارضه ژنیکوماستی و کوچک کردن سینه در مردان از عمل های جراحی استفاده می کنند. مراحل انجام کوچک کردن سینه مردان با توجه به سینه آنها می تواند متفاوت باشد.

قبل از انجام مراحل عمل برای کوچک کردن سینه ها در مردان لازم است تا سینه ها توسط پزشک بررسی و معاینه شوند.

 1. این معاینه شامل بررسی بافت سینه ها، تشخیص میزان چربی های اضافی و بررسی پوست اضافه اطراف سینه ها می باشد.
 2. برای انجام عمل کوچک کردن سینه آقایان، باید تشخیص داد که آیا بزرگی سینه ها به علت ذخیره بافت چربی است یا علت تشکیل بافت و پوست اضافی می باشد؟
 3. اگر علت عارضه ژنیکوماستی چربی و یا بافت چربی باشد، بهترین روش برای کوچک کردن سینه در مردان، روش لیپوساکشن می باشد. در لیپوساکشن به کمک سرنگ های مخصوصی چربی های اضافی تخلیه می شود. اگر پس از تخلیه چربی ها، پوست سینه شل و افتاده بود؛ این مشکل با عمل جراحی و برش پوست های اضافی رفع خواهد شد.
 4. اگر بزرگی سینه بافت و پوست اضافی باشد، برای رفع این مشکل باید عمل های جراحی (اکسیزیون) را به کمک برش ها انجام داد. برش هایی که برای اصلاح بافت سینه و کوچک کردن آن زده می شود، به نوع سینه و شرایط آن بستگی دارد. با برش بافت ها و پوست های اضافی سینه، بخش های اضافی حذف می شوند. در برخی از موارد نیاز است تا هاله اطراف سینه ها و همچنین نوک سینه ها اصلاح شوند و تغییر کنند.

در روش برش و حذف بافت و پوست های اضافی سینه، ممکن است به روش لیپوساکشن یا لیفت سینه ها نیز نیاز باشد. که این روش ها در کنار یکدیگر نتیجه مطلوبی را به وجود می آورند.

جراحی کوچک کردن سینه آقایان در شیراز
جراحی کوچک کردن سینه آقایان در شیراز

عوارض کوچک کردن سینه آقایان

عمل کوچک کردن سینه در مردان و سایر روش های مشابه برای درمان این عارضه می تواند دارای عوارض احتمالی باشند. ژنیکوماستی یا همان سینه های بزرگ در مردان اختلالی است که مشکلی برای فرد به وجود نمی آورد و تنها بر روی ظاهر و زیبایی تاثیر او می گذارد. در پی همین موضوع انجام عمل های کوچک کردن سینه، کاملا شخصی و سلیقه ای می باشد. اما خوب است با برخی از عوارض احتمالی آن آشنا باشید.

 1. ممکن است که در پایان عمل کوچک کردن سینه ها شما با این مشکل مواجه شوید که، سینه های شما پس از عمل دارای تقارن نباشند که برای متقارن ساختن آنها نیاز دارید دوباره به پزشک مراجعه کنید و عمل جراحی انجام دهید.
 2. در عمل های جراحی که برش انجام می شود و نوک سینه ها نیز در عمل دخیل هستند؛ ممکن است تغییراتی در اندازه، شکل و یا حتی میزان حساسیت آنها به وجود آید.
 3. تغییر و ایجاد اختلال در اعصاب، رگ ها، بافت ها و ماهیچه های سینه نیز می تواند به وجود آیند.
 4. اگر شما روش های لیپوساکشن و یا لیفت را برای کوچک کردن سینه انتخاب می کنید، ممکن است پس از مدتی چربی ها باز گردند و سینه ها همان شکل اولیه را به خود بگیرند.
 5. ترومبوز یا ایجاد لخته در رگ های خونی، می تواند از دیگر عوارض احتمالی در عمل های کوچک کردن سینه در مردان باشد.
 6. ایجاد نکروز و آسیب های جدی به بافت های چربی ناحیه سینه می تواند از عوارض انجام عمل های کوچک کردن سینه باشد.
 7. ایجاد عفونت ها، زخم ها و اسکار های پوستی از دیگر عوارضی هستند که ممکن است برای مردان پس از انجام عمل های کوچک کردن سینه به وجود آید.
ژنیکوماستی

مراقبت های لازم برای پس از کوچک کردن سینه آقایان:

ژنیکوماستی یکی از اختلالاتی است که ممکن است پس از درمان و کوچک کردن سینه ها، دوباره بازگردد. پس این موضوع بسیار اهمیت دارد که مراقبت های لازم را انجام دهید تا پس از درمان، دوباره به این اختلال مبتلا نشوید:

 1. دوران کوتاهی پس از عمل کوچک کردن سینه ها، لازم است تا آقایان بانداژ هایی را بر روی سینه های خود ببندند تا از خونریزی و آسیب به سینه ها جلوگیری شود.
 2. با توجه به شرایط بیمار و نوع عمل او، بهتر است تا حداقل یک هفته پس از عمل از انجام فعالیت و ورزش های سنگین جلوگیری شود.
 3. الکل یکی از مواردی است که در ایجاد ژنیکوماستی نقش بسیار پر رنگی دارد. الکل سبب افزایش میزان هورمون استروژن در آقایان می شود، که در نتیجه سینه های آنها رشد غیر طبیعی خواهد داشت. پس باید پس از کوچک کردن سینه ها، از مصرف آن جدا خودداری کنید، تا دوباره این عارضه بازنگردد.
 4. از دیگر مواردی که آقایان باید پس از کوچک کردن سینه ها به آن توجه کنند و مراقب باشند، مصرف مکمل های هورمونی برای بدنسازی می باشد. این مکمل ها امکان بازگشت ژنیکوماستی را افزایش می دهند.
 5. بهتر است پس از گذشت دوران نقاهت عمل، ورزش های سبکی را داشته باشید.
 6. داشتن سبک زندگی سالم و مصرف غذاهای طبیعی و ارگانیکی شما را از بزرگ شدن سینه ها دور می کند.

هزینه کوچیک کردن سینه مردان در شیراز

هزینه جراحی ژنیکوماستی در شیراز به عوامل متعددی مانند دستمزد پزشک، تجربه و مهارت ها، نحوه جراحی و همچنین کلینیک یا بیمارستانی که جراحی در آن صورت می گیرد متفاوت است. به همین دلیل ما نمی توانیم هزینه دقیقی را ذکر کنیم، این هزینه بعد از مراجعه به پزشک و معاینه های اولیه برای شما مشخص خواهد شد و حتما به شما پیشنهاد میکنیم که جلسه مشاوره اولیه خود را با پزشک حتما داشته باشید و با دقت تمامی سوالات خود را از پزشک بپرسید.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را در پایین همین مطلب مطرح کنید.

انجمن جراحی پلاستیک شیراز

این انجمن برخوردار از آموزشهای صاحب نظران شناخته شده جهانی، می باشد که نقطه عطفی در تبحر در کار جراحی ترمیمی و زیبائی را بوده است و جراحان پلاستیک کشورمان را بدان حدآشنا و توانا کرد که جراحی زیبائی را بسهولت و در نتیجه به نحو بسیار عالی در اختیار افرادی که نیاز به جراحی دارند قرار می دهد.

یک پاسخ

 1. سلام وقت بخیر
  بسیار عالی ولی من دچار این مشکل هستم و خیلی برایم سخت است به پزشک مراجعه کنم مشکی برای هزینه عمل نیست فقط نیاز به راهنمایی و رفتن به یک پزشک مطمئن نیاز دارم فکر میکنم که باید انجام دهم برای اینکه جهت مراجعه به پزشکان دیگر هم مشکل دارم و بسیار سخت شده برای من و بسیار ناامید از زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *