07136146518

شیراز، کیلومتر 2 جاده صدرا، بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع)

۷ دقیقه
[ratemypost]
کاشت مو چیست؟

راز زیبایی دائمی موها

آنچه می خوانید...

داشتن موهای زیبا عامل مهمی است که بر زیبایی ، اعتماد به نفس و جذابیت هر فرد تأثیر می گذارد. بنابراین، ریزش مو یکی از ناخوشایندترین مواردی است که ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. امروزه پزشکان طاسی و کمبود مو را با استفاده از روش های پیشرفته کاشت مو درمان می کنند.

ما مشتاقانه منتظریم تا به شما کمک کنیم ظاهر مورد علاقه و اعتماد به نفس خود را بازیابی کنید. هدف ما این است که مقرون به صرفه ترین روش های کاشت مو در ایران را برای بیمارانی که دچار ریزش ناخواسته شده اند، ارائه دهیم.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو یکی از درمان های طاسی است که به شما کمک می کند موهای بیشتری روی سر خود داشته باشید و به شما اطمینان می دهد که به دلیل ریزش مو از دست داده اید. در فرایند کاشت مو، نوعی از موهای فرد برداشته می شود و با استفاده از تکنیک های پزشکی به مناطقی پیوند زده می شود که موهای کمی در آن ها وجود دارد یا اصلا مو ندارند. شما می توانید نه تنها روی سر بلکه روی ریش، ابرو و مژه های خود کاشت مو انجام دهید.

روش های کاشت مو

به طور کلی فرایند کاشت مو شامل دو قسمت می شود. ابتدا، برداشتن مو از یک قسمت از پوست سر که محل اهدا کننده نامیده می شود. دوم، پیوند آن ها به قسمت طاسی که منطقه گیرنده نامیده می شود. در ایران تمام تکنیک های درمان ریزش مو در جهان را ارائه می دهیم. که به 3 روش مختلف انجام می شود: آن ها شامل پیوند واحد فولیکولار (FUT) که به FUSS نیز معروف است، استخراج واحد فولیکولی (FUE) و تکنیک جداسازی فولیکولار (FIT) است.

در این در این روش، فولیکول های مو که عموماً از ناحیه نوکال گرفته می شوند به ناحیه مورد نظر بدون مو پیوند زده می شوند. به این فولیکول های موی گرفته شده گرافت گفته می شود. در موارد نادر، مقدار کافی موی سالم در ناحیه نوکال یا ناحیه گیجگاهی بیمار وجود ندارد. در چنین مواردی ممکن است فولیکول های مو از سایر قسمت های بدن مو مانند بازوها یا دیواره قفسه سینه بیمار گرفته شود.

تفاوت نوارهای کاشت مو در مقابل FUE چیست؟

روش های مختلفی برای جراحی کاشت مو وجود دارد. جراحی نوار واحد فولیکولی یا “روش نواری” زمانی است که برشی در پشت سر ایجاد می شود تا گرافت های مو از این قسمت از پوست برداشته شوند. سپس نوارهای برداشته شده به پیوندهای کوچک تقسیم شده و سپس بر روی ناحیه مورد نظر قرار می گیرند. FUE یا واحد استخراج فولیکولار جدیدترین فناوری پیوند است و روشی کم تهاجمی با استفاده از فناوری روباتیک و مهارت جراح برای ایجاد “سوراخ های کوچک” در پشت سر برای حذف فولیکول های مو است. سوراخ ها طی چند هفته دوباره رشد می کنند و هیچ جای زخمی مانند نمونه FUT باقی نمی گذارد. با FUE، ناحیه اهداکننده بیمار (دوباره معمولاً پشت سر) تراشیده می شود و فولیکول های موی فردی که با هر سوراخ پانچ استخراج می شوند، می توانند برای پیوند آماده شوند. هنگامی که هر فولیکول آماده می شود، ناحیه مورد نظر بی حس می شود و فولیکول ها یکی یکی در سوراخ های کوچک یا شکاف هایی که پزشک ایجاد کرده است قرار می گیرند.

چگونگی انجام کاشت مو
چگونگی انجام کاشت مو

دوران نقاهت بعد از عمل پیوند طبیعی مو

یک باند مخصوص بعد از عمل به قسمت سر بیمار زده می شود و بیمار چند ساعت بعد ترخیص می شود. اگرچه درد نادر است، اما کنترل درد با مسکن ها انجام می شود. به طور کلی بیمار می تواند با پوشاندن سر پس از 3 روز استراحت در منزل به محل کار خود باز گردد. اولین پانسمان زخم پزشکی در روز 5 انجام می شود.

سوالات رایج پیوند موی طبیعی

کاشت مو طبیعی ترین و دائمی ترین روش برای ایجاد موهای جدید در افرادی است که از ریزش مو رنج می برند. در کاشت مو، موهای سالم خود بیمار در نواحی ریزش مو کاشته می شود.

کاشت مو برای اولین بار در ژاپن در دهه 1930 انجام شد و اولین بار در دهه 1950 در دنیای غرب ظاهر شد. تکنیک های کاشت مو با تکنیک های مدرن و درک بهتر ساختار مو و پوست سر کامل شده است.

نتیجه گیری

نتایج بالینی موفق نیاز به ترکیبی از تخصص پزشکی، فناوری روز و مراقبت با کیفیت بالا دارد. انجمن جراحان پلاستیک در استان فارس و جراحان حاذق فعال در آن، خدمات درمانی درجه یک را با توجه به جدیدترین رو ش های روز دنیا، به بیماران ارائه می دهد.

انجمن جراحی پلاستیک شیراز

این انجمن برخوردار از آموزشهای صاحب نظران شناخته شده جهانی، می باشد که نقطه عطفی در تبحر در کار جراحی ترمیمی و زیبائی را بوده است و جراحان پلاستیک کشورمان را بدان حدآشنا و توانا کرد که جراحی زیبائی را بسهولت و در نتیجه به نحو بسیار عالی در اختیار افرادی که نیاز به جراحی دارند قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *