07136146518

شیراز، کیلومتر 2 جاده صدرا، بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع)

انجمن جراحی پلاستیک شیراز » جراحی زیبایی صورت » از جراحی پروتز گونه چه می‌دانید؟
۸ دقیقه
[ratemypost]
پروتز-گونه چیست؟

از جراحی پروتز گونه چه می‌دانید؟

آنچه می خوانید...

افزودن شکل، حجم و کانتور، کاشت گونه یا بزرگ کردن گونه، یک روش جراحی متحول کننده برای زنان با ساختار گونه باریک و ضعیف و همچنین کسانی است که حجم گونه‌شان را به دلیل روند طبیعی پیری از دست داده‌اند. کاشت گونه به طور موثر برآمدگی گونه را افزایش می دهد و گونه های فرو رفته را به گونه هایی جوان تر و احیا شده تبدیل می کند.

پروتز گونه چیست؟

بزرگ کردن گونه با استفاده از پروتزگونه برای کسانی که می خواهند پری صورت از دست رفته در اثر افزایش سن را جایگزین کنند، یا برای کسانی که به سادگی می خواهند گونه های برجسته تری داشته باشند، گزینه ای است. کاندیدای ایده آل به اندازه کافی مسن است که سر و جمجمه دیگر رشد نمی کند (بلوغ معمولاً در اواخر نوجوانی حاصل می شود)، از سلامت کلی خوبی برخوردار است، سیگار نمی کشد و اهداف جراحی واقع بینانه دارد.

سه نوع کلی پروتز گونه وجود دارد: مالار، ساب مالار و ترکیبی مالار/ساب مالار. ایمپلنت های مالار به طور مستقیم روی استخوان گونه قرار می گیرند و برجستگی آن ها را افزایش می دهند. ایمپلنت های ساب مالار در وسط صورت، درست زیر استخوان گونه قرار می گیرند تا به صورت فرورفته یا لاغر، پری اضافه کنند. ایمپلنت‌های ترکیبی مالار/زیر مالار، استخوان‌های گونه و میانی صورت را تقویت می‌کنند. اگرچه کاشت گونه اغلب از سیلیکون جامد ساخته می شود، اما از پلی اتیلن متخلخل با چگالی بالا و پلی تترا فلوئورواتیلن منبسط شده نیز استفاده می شود.

جراحی پروتز گونه چگونه انجام می شود؟

نحوه انجام جراحی پروتز گونه
در طول عمل کاشت گونه، برای هر گونه، یک برش کوچک در داخل دهان، نزدیک خط لثه یا داخل پلک پایین ایجاد می‌شود. از طریق این برش است که ایمپلنت وارد می شود. قبل از قرار دادن ایمپلنت یک جیب ایجاد می شود. سپس ایمپلنت با چسباندن آن به استخوان یا بافت نرم محکم می شود و محل برش با بخیه بسته می شود.

بزرگ کردن با پروتز گونه با استفاده از بی حسی موضعی و آرامبخش در مطب جراح یا مرکز جراحی سرپایی انجام می شود و معمولاً یک تا دو ساعت طول می کشد.

جراحی-پروتز-گونه چیست؟
در مورد جراحی-پروتز-گونه بیشتر بدانید

ریکاوری و نتایج انجام جراحی پروتز گونه

پس از بزرگ کردن با کاشت گونه، درد، تورم و بی حسی در محل برش و در گونه ها وجود دارد. آن ها با داروهای مسکن بدون نسخه یا تجویز شده کنترل می شوند. بالا نگه داشتن سر برای به حداقل رساندن تورم توصیه می شود. معمولاً بیماران در عرض یک هفته به سر کار بازمی‌گردند و معمولاً برای بهبودی کامل به ۶ هفته نیاز است.

نتایج جراحی کاشت گونه بلافاصله آشکار می شود. ایمپلنت ها نتایج طولانی مدتی را از یک روش واحد ارائه می دهند، بر خلاف فیلرهای صورت، که برای حفظ نتایج باید به طور مداوم تکرار شوند. هیچ جای زخم قابل مشاهده ای از برش های قرار داده شده در دهان وجود ندارد، و تنها جای زخم از برش هایی که در پلک های پایین ایجاد می شود، کمتر است.

شرایط بعد از جراحی

  • پانسمان – نیازی به پانسمان نیست. ماسک سرد هیلو تراپی به مدت 4 ساعت پس از جراحی شما استفاده می شود.
  • ورزش – به مدت 6 هفته از ورزش شدید، از جمله ورزش های تماسی خودداری کنید.
  • رژیم غذایی – رژیم غذایی نرم به مدت 7 روز، بعد از هر وعده غذایی از دهانشویه ضد باکتری استفاده کنید.
  • تورم – انتظار می رود متوسط ​​برای 3-6 هفته، نتیجه نهایی ممکن است 3-6 ماه طول بکشد.

عوارض احتمالی جراحی پروتز گونه

علاوه بر خطرات مربوط به هر عمل جراحی، موارد مربوط به بزرگ کردن با کاشت گونه شامل موارد زیر است:

  • درد – انتظار می رود ناراحتی متوسط ​​باشد، به مدت 3 تا 5 روز از مسکن های معمولی استفاده کنید. از مصرف آسپرین/ایبوپروفن خودداری کنید.
  • کبودی – گاه به گاه، ممکن است 2 هفته طول بکشد.
  • زخم – گاهی اوقات، عفونت خفیف. در صورت لزوم آنتی بیوتیک مناسب ارائه خواهد شد. به ندرت، عفونت جدی که نیاز به برداشتن ایمپلنت دارد. ریسک کمتر از 1%
  • به ندرت هماتوم (جمع آوری خون) که ممکن است نیاز به تخلیه داشته باشد.
  • احساس – ممکن است کمی احساس کاهش یافته در داخل دهان ایجاد شود. بازگشت به حالت عادی ممکن است تا 6 هفته طول بکشد.
  • جابجایی – جابجایی ایمپلنت بسیار نادر است. در 6 هفته اول از فشار روی گونه ها، خوابیدن به پهلو و جلو خودداری کنید.

در اینجا می توانید از طریق پر کردن فرم زیر به صورت کاملا محرمانه با جراحان پلاستیک استان فارس در ارتباط باشید.

نام و نام خانوادگی
ایمیل
شماره تلفن
The form has been submitted successfully!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

در نتیجه

با توجه به مطالعه مطالب فوق می توانید بهترین تصمیم ممکن در خصوص انجام یا عدم انجام این جراحی بگیرید این گونه با دانش و آگاهی بالا بهتر است از بهترین جراح پلاستیک در شهر محل سکونت تان که عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران یا جراحان پلاستیک استان فارس یا محل سکونت تان باشد تا به راحتی و به دور از نگرانی جراحی زیبایی خود را به وی بسپارید.

انجمن جراحی پلاستیک شیراز

این انجمن برخوردار از آموزشهای صاحب نظران شناخته شده جهانی، می باشد که نقطه عطفی در تبحر در کار جراحی ترمیمی و زیبائی را بوده است و جراحان پلاستیک کشورمان را بدان حدآشنا و توانا کرد که جراحی زیبائی را بسهولت و در نتیجه به نحو بسیار عالی در اختیار افرادی که نیاز به جراحی دارند قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *