07136146518

شیراز، کیلومتر 2 جاده صدرا، بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع)

۵ دقیقه
[ratemypost]
هزینه لیفت سینه

هزینه لیفت سینه در سال 1402

آنچه می خوانید...

نمایش نوشته

اگر می ‌خواهید عمل جراحی لیفت سینه را انجام دهید، یکی از مهم ترین سوالاتی که برای شما پیش می آید هزینه لیفت سینه می باشد. لیفت سینه که ماستوپکسی نیز نام دیگر آن میباشد، عملی است که در آن جراح نوک پستان ها را بالاتر از دیواره قفسه سینه قرار می دهد. همچنین جراح هر گونه پوست اضافی را از بین می برد و بافت اطراف را سفت می کند. برخی از زنان نیز همزمان با لیفت سینه، پروتز سینه را نیز انجام می دهند.

روش انجام عمل جراحی لیفت سینه

در این عمل با برداشتن پوست اضافی سینه و سفت کردن بافت های اطراف آن تغییرات لازم در سینه ها ایجاد می شود. به طور معمول در خانم های جوان نوک سینه در مرکز سینه قرار دارد ولی به دلیل بالا رفتن سن و افتادگی سینه نوک سینه با بافت به سمت پایین می رود، بنابراین جراح با توجه به شکل نرمال سینه ها نوک سینه را به طرف بالا می برد. با توجه به روش لیفت سینه احتمالا چندین عمل جراحی نیاز باشد که انجام بگیرد و البته این امر بستگی به اندازه سینه و وزن بافت سینه دارد. عمل لیفت سینه به مدت یک الی دو ساعت ممکن است طول بکشد، قبل ازعمل باید هر تست آزمایشگاهی مورد نیازی که توسط پزشک از شما درخواست شده است را به طور کامل انجام دهید.

کاندیدای مناسب برای عمل لیفت سینه

مناسب ترین کاندیدای جراحی لیفت سینه افرادی هستند که موارد زیر را دارا باشند:

 • افرادی که از نظر جسمی سالم بوده و دارای وزن پایدار باشند.
 • انتظارات واقع بینانه در مورد عمل جراحی لیفت سینه داشته باشند.
 • پوست های سالم و انعطاف پذیر، بیشتر سینه ها را در موقعیت جدید خود پس از جراحی نگه می دارند.

هزینه ماستوپکسی چقدر در سال 1402 است؟

همانطور که میدانید لیفت سینه بیشتر جزو جراحی های زیبایی محسوب می شود. معمولا شرکت های بیمه خدمات درمانی این عمل را پوشش نمی دهند مگر اینکه این جراحی به عنوان بخشی از بازسازی ماستکتومی انجام شود. حتما قبل از عمل با شرکت بیمه درمانی خود مشورت کنید تا در مورد هزینه هایی که باید بپردازید آگاه باشید.

عوامل مؤثر در هزینه‌ لیفت سینه

هزینه های لیفت سینه شامل عوامل متعددی میباشد که موارد زیر از جمله این عوامل میباشند:

 • هزینه تست ها و آزمایشات

برای انجام عمل زیبایی لیفت سینه آزمایش‌های مختلفی مورد نیاز است. انجام آزمایش‌های قبل ازعمل لیفت سینه در مجموع تعیین کننده هزینه جراحی لیفت سینه هستند.  

 • بیهوشی

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر هزینه های جانبی در عمل لیفت پستان  میباشد زیرا در زمان عمل بیهوشی که برای شما استفاده میشود هزینه اش برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

 • نسخه ها و داروها

پس از عمل لازم است که بیمار برای مدت زمان مشخصی دارو مصرف کند، برای محاسبه هزینه نهایی عمل لیفت سینه باید این مورد هم محاسبه شود.  پس از انجام عمل زیبایی سینه استفاده از برخی داروها برای بهبود سریع ‌تر و همچنین جلوگیری از عفونت هایی که ممکن است بعد از عمل بوجود بیاید لازم و ضروری است.

 • هزینه دستمزد جراح

هزینه دستمزد جراح انتخابی شما بسته به میزان تخصص و تجربه پزشک مشخص است که هر چه تخصص و تجربه پزشک در زمینه عمل بیشتر باشد هزینه لیفت سینه بیشتر خواهد شد.

 • هزینه های بیمارستان

عموما شما در سه مکان که می‌توانید این عمل را انجام دهید. بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و کلینیک‌ها  می باشد. اگر این عمل در بیمارستان و درمانگاه انجام شود هزینه  های این مراکز به هزینه کل عمل اضافه خواهد شد.

 • درجه افتادگی سینه

میزان افتادگی سینه از جمله مواردی است که در هزینه عمل لیفت سینه تاثیر بسیارزیادی دارد. با توجه به اینکه بیشتر بودن افتادگی سینه، نیازمند صرف وقت و انرژی زیادی در زمان عمل جراحی است در نتیجه هزینه عمل نیز بیشتر خواهد بود.

 • تجهیزات استفاده شده در عمل لیفت پستان

تجهیزات استفاده شده در کلینیک یا بیمارستان، از موارد موثر دیگری است که می ‌توان در این زمینه به آن اشاره کرد که معمولا در کلینیک‌های پیشرفته ‌تر یافت می‌شوند و بر هزینه جراحی تاثیر می‌گذارند. مواردی مانند نخ بخیه، تجهیزات یک بار مصرف مانند لباس و مواردی دیگر که باعث افزایش هزینه این عمل خواهند شد.

 • موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی نیز از دیگر عواملی است که در هزینه جراحی تاثیر خواهد گذاشت، زیرا هزینه لیفت سینه از شهری به شهر دیگر و از منطقه ‌ای به منطقه دیگر متفاوت است.

 • هزینه پروتز پستان

اگر عمل لیفت سینه با پروتز سینه همراه باشد قیمت پروتز ها هم شامل این عمل میباشد. پروتزها دارای انواع مختلفی میباشند که نمونه خارجی پروتز همانطور که میدانید دارای قیمت بییشتری است پس اولین مورد تاثیرگذار در قیمت عمل لیفت سینه، هزینه پروتز سینه نیز میباشد. 

هزینه پروتز سینه سالینی و سیلیکونی

دو نوع رایج از پروتز سینه وجود دارد که شامل سلیکونی و سالینی هستند. این که از کدام یک از این پروتزها استفاده بشود بستگی به نظر جراح شما دارد. عموما پس از آن که پزشک نوع مناسب پروتز را علائم می‌کند، افراد از قیمت پروتز سوالاتی می‌کنند.

کلام آخر

اگر شما فکر انجام این عمل را در سر دارید و کاندیدای این عمل هستید نکته ای که باید درهنگام انتخاب پزشک متخصص به آن توجه کافی داشته باشید آن است که در صورتی عمل شما موفقیت آمیز خواهد بود که پزشک متخصص بتواند به خوبی عمل را انجام دهد و عوارض عمل زیبایی لیفت سینه را به حداقل برساند. با موفقیت به پایان رساندن عمل و داشتن آمادگی کامل برای اتفاقات حین عمل تنها از پزشک جراح متخصصی برخواهد آمد که توانایی و تجربه زیادی در این عمل داشته باشد. همانطور که میدانید شما باید این عمل را نزد پزشکی انجام بدهید که بسیار با تجربه است و کاملا منصافانه در رابطه با هزینه های این عمل با شما صحبت کند.

برای اطلاع دقیق از هزینه های عمل لیفت سینه حتما فرم زیر را پر نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
با موفقیت دریافت شد.
دوباره تلاش کنید

انجمن جراحی پلاستیک شیراز

این انجمن برخوردار از آموزشهای صاحب نظران شناخته شده جهانی، می باشد که نقطه عطفی در تبحر در کار جراحی ترمیمی و زیبائی را بوده است و جراحان پلاستیک کشورمان را بدان حدآشنا و توانا کرد که جراحی زیبائی را بسهولت و در نتیجه به نحو بسیار عالی در اختیار افرادی که نیاز به جراحی دارند قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *