07136146518

شیراز، کیلومتر 2 جاده صدرا، بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع)

انجمن جراحی پلاستیک شیراز » جراحی های شکم » راهنمای کامل جراحی لیپوماتیک
۸ دقیقه
[ratemypost]
عمل جراحی لیپوماتیک

راهنمای کامل جراحی لیپوماتیک

آنچه می خوانید...

یکی از بزرگترین دغدغه های انسان امروزه تغییر لایف  استایل ها و عادات بد زندگی است تغذیه و ورزش نیز جز حیاتی سلامتی است البته تمرینات ورزشی مناسب و تغذیه ایی صحبح در این جا مد نظر است. چنانچه با توجه به مشغله ها و اضطراب های زنذگی های امروزی همه افراد به راحتی نمی توانند به هر دوی این مهم به درستی دست یابند. چاقی و اضافه وزن با غذاهای فست فودی با ورزش نکردن همراه می شود و در نهایت شکمی بزرگ با چربی های اضافه نا هنجار نازیبا ایجاد می شود.

اما چه باید کرد؟

با وجود پیشرفت های جشمگیری که در علم پزشکی رخ داده است می توان گفت راه حلی مناسب و در خور شرایط فیزیکی هر فردی ارائه شده است. یکی از پر طرفدارین عمل های زیبایی شکمی که در حال حاضر از آن به وفور استقبال می شود انجام عمل لیپوماتیک است که در ادامه این مقاله به شرح و توضیح بیشتری در باره آن می پردازیم.

لیپوماتیک چیست؟

آیا تاکنون زیاد فکر کرده اید که لیپوماتیک چیست؟ خوب، علی رغم این واقعیت که لیپوماتیک شبیه لیپوساکشن است، اما فناوری به کار رفته در لیپوماتیک بسیار متفاوت است. لیپوماتیک یک روش پیشرفته برای از بین بردن چربی اضافی از مناطق خاصی از بدن برای تغییر شکل یا اصلاح آن است. اما تفاوت عمده این دو در این است که، لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن منجر به آسیب بافتی کمتر، یکنواختی چربی در زیر پوست، ظاهر ظریف تر پوست و اثر ماندگارتر می شود. به دلایل ذکر شده در بالا، به راحتی می توان گفت که امروزه اکثر افراد لیپوماتیک را به لیپوساکشن ترجیح می دهند.

با دستگاه لیپوماتیک آشنا شوید:

دستگاه لیپوماتیک

لیپوماتیک به چه کسانی توصیه می شود؟

ناگفته نماند که، لیپوماتیک برای افراد چاق با درصد چربی بالا کار نمی کند. به بیان دیگر، این روش فقط برای کسانی مناسب است که BMI (شاخص توده بدنی) کمتر از 30 دارند. برای توضیح بیشتر در این مورد، اگر BMI شما بیش از 30 باشد، پزشک احتمالاً مانع انجام لیپوماتیک خواهد شد، زیرا این روش به طور چشم گیری شکل بدن شما را تغییر نمی دهد. با این حال، برای کسانی که شرایط لازم را دارند (کمتر از 30 BMI)، این روش می تواند به طور معجزه آسایی در کاهش چربی اضافی بدن موثر باشد و تفاوت قابل توجهی در شکل ظاهری آن ها ایجاد کند. بنابراین، توجه داشته باشید که لیپوماتیک راهی برای کاهش وزن نیست! ما آن را فقط به کسانی که می خواهند لاغرتر و چربی بدن کمتری برای از دست دادن داشته باشند توصیه می کنیم.

مزایای جراحی لیپوماتیک

لیپوماتیک که جراحی کم خطر در مقایسه با لیپوساکشن بود، اما جراحی کم خطر تنها مزیت این روش نیست که می توانید روی آن حساب کنید، این روش مزایای دیگری نیز نسبت به لیپوساکشن دارد. آن را برتر می کند و به شما کمک می کند در مقایسه با روش های سنتی جراحی راحت تر و امیدوار کننده ای داشته باشید. در اینجا چند مورد دیگر نیز وجود دارد که می تواند مورد توجه قرار گیرد. در اینجا برخی از آن ها وجود دارد:

 • درد کمتری
 • کبودی کمتر آسیب زا
 • دوره بهبودی سریع تر
 • مدت زمان کوتاه جراحی
 • در جراحی لیپوماتیک هنگامی که سیستم با مناطقی روبرو می شود که حاوی بافت چربی نیستند، بلافاصله متوقف می شود.
 • واکنش عالی پوست منجر به ظاهر صاف پوست می شود.

تفاوت بین لیپوساکشن و لیپوماتیک

همانطور که در مباحث پیشین نیز به طور خلاصه به این موضوع مهم اشاره شد، سعی بر آن شده است در مورد لیپوماتیک در مقابل لیپوساکشن با جزئیات بیشتر بحث شود. لیپوساکشن روشی است که در آن با استفاده از ساکشن چربی از نواحی خاص بدن خارج می شود. لیپوساکشن نیز با نام لیپوپلاستی و کانتور بدن شناخته می شود، اما هر دو روش یکسان نیستند. به طور معمول روی شکم، بازوها ، ران ها، باسن و گردن استفاده می شود. این مناطق هم چنین می توانند توسط لیپوساکشن شکل بگیرند. روش انجام این جراحی بدین صورت است که پزشک با قرار دادن یک لوله نازک ریز در زیر پوست بیمار با برش های بسیار کوچک در پوست و سپس حرکت دادن لوله برای رسیدن به مناطقی که چربی بیشتری دارند ، این جراحی را انجام می دهد.

از طرف دیگر، لیپوماتیک یک دستگاه ایمن و مورد تأیید FDA است که برای انجام لیپوساکشن با حجم بالا و با اطمینان و در عین حال دقیق در هر قسمت از بدن طراحی شده است. لیپوسپاپ نوعی لیپوسکلپینگ است که در آن پزشک چربی های اضافی را از بدن خارج کرده یا آن را به قسمت های دیگر منتقل می کند تا بدن لاغرتر و تغییر شکل پیدا کند. لازم به ذکر است که فناوری مورد استفاده در لیپوماتیک جدید و متفاوت از لیپوساکشن است و به دلیل استفاده جدید از فناوری، در این روش آسیب بافتی کمتری وجود دارد که در مقایسه با آن میزان درد جراحی را کاهش می دهد.

لیپوماتیک

خطرات لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن

با این اوصاف، مزیت لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن چیست؟ شکی نیست که جراحی لیپوماتیک مزایای کم خطرتری نسبت به جراحی لیپوساکشن دارد. با استفاده از این روش، در مقایسه با لیپوساکشن، خطرات کمتری از دست دادن و زخم شدن خون وجود دارد، زیرا از روش دیگری استفاده می کند. علاوه بر این، زمان بهبودی بسیار کوتاه تر است. این روش بسته به میزان چربی که گرفته می شود، به طور معمول دو تا سه ساعت طول می کشد. بنابراین، شما نباید نگران خطرات لیپوماتیک باشید. از آن جا که از فناوری جدیدی استفاده می کند که در هنگام مکش چربی به بافت های بدن آسیب نمی رساند. در این روش افراد معمولاً سریع تر بهبود می یابند و در مقایسه با روش لیپوساکشن درد کمتری احساس می کنند.

عوارض جانبی لیپوماتیک

بهتر است بدانید اگر چه این روش زیبایی در رده سایر جراحی های زیبایی شکمی دیگر کم خطر شمرده می شود اما این بدان معنا نیست که این اقدامات بدون عوارض جانبی هستند. هرگونه ادعای خلاف این یک دروغ است زیرا در نتیجه چنین روش هایی همیشه عوارض جانبی وجود دارد. عوارض جانبی لیپوماتیک از فردی به فرد دیگر متفاوت است. قبل از این که تحت این جراحی قرار بگیرید، بهتر است از برخی از آن ها آگاهی داشته باشید یا تا آن جا که ممکن است از پزشک خود اطلاعات کسب کنید. به عنوان مثال، اگر به هر دارویی حساسیت دارید، حتماً این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. می توانید مطمئن باشید که پزشک نتایج آزمایش شما را بررسی می کند، اما باید هر آنچه را که لازم است با پزشک در میان بگذارید به او اطلاع دهید. در اینجا برخی از عوارض جانبی کلی برای جراحی لیپوماتیک به شرح زیر است:

 • کبودی: در چنین شرایطی، ممکن است در برخی از نواحی مورد جراحی کبودی های هر چند کوتاه مدت و سطحی ایجاد شود.
 • تورم و التهاب: بیکی از شایع ترین اثرات جانبی هر نوع عمل جراحی متورم و ملتهب است که به صورت موقت ایجاد و سپس پس از مدت زمانی برطرف می شود.
 • بی حسی: موقتی است اما ممکن است آن را در ناحیه بدن احساس کنید.
 • آسیب به عروق: این ممکن است به دلیل ارتعاشات شدید در حین جراحی اتفاق بیفتد.
 • واکنش آلرژیک: اگر برخی از بیماران به داروی خاصی حساسیت دارند، این اتفاق ممکن است رخ دهد.
 • مشکلات کلیوی یا قلبی: تزریق یا مکش مایعات می تواند بر میزان مایعات بدن تأثیر بگذارد و باعث مشکلات کلیوی یا قلبی پس از جراحی شود.
 • ترومبوفلبیت: در این حالت، وریدها با تشکیل لخته ملتهب می شوند و باعث عوارض بعدی می شوند.
 • عفونت: این مورد بین بیماران بسیار نادر است اما ممکن است بیشتر روی پوست اتفاق بیفتد.
 • بی نظمی کانتور: در چنین مواردی، پوست ممکن است پژمرده، موج دار یا برجسته باشد، در صورتی که خاصیت ارتجاعی ندارد.
 • سوراخ شدن اندام داخلی: این مورد بسیار نادر است بین بیماران به ندرت در میان آن ها دیده می شود.

هزینه های جراحی لیپوماتیک

روش های لیپوماتیک زیادی در دنیا وجود دارد و هزینه آن ها بسته به مکانی که می خواهید تحت درمان بدن و کشوری که در آن زندگی می کنید یا این که می خواهید آن جا را جراحی کنید، متفاوت است. می توان گفت جراحی لیپوماتیک در هر قسمت از بدن می تواند قیمت خاص خود را داشته باشد و با سایر قسمت های بدن یا کشور به کشور کاملا متفاوت است. اگرچه مطمئناً باید قبل از انجام این عمل در همان جلسات مشاوره ابتدایی در این مورد از پزشک تان سوال کنید تا برنامه ریزی بودجه ای راحتتری داشته باشید.

سخن پایانی

در این مقاله می خوانیم که بسیاری از افراد جراحی لیپوماتیک را با لیپوساکشن اشتباه می گیرند و تصور می کنند که یکسان هستند. اما می توان گفت که جراحی لیپوماتیک با استفاده از یک فناوری جدید بسیار ایمن تر، درد کمتری نسبت به روش سنتی جراحی لیپوساکشن دارد و زمان بهبودی بسیار کمتر است و بسیاری از افراد مایل به استفاده از این جراحی برای از بین بردن چربی قسمت های خاصی از بدن خود هستند. بدن. با این حا ، همانطور که گفتیم، ممکن است خطرات خاص خود را داشته باشد، همانطور که در بالا توضیح داده شد. بنابراین بهتر است برای آگاهی از خطرات احتمالی با پزشک خود مشورت کنید.

انجمن جراحی پلاستیک شیراز

این انجمن برخوردار از آموزشهای صاحب نظران شناخته شده جهانی، می باشد که نقطه عطفی در تبحر در کار جراحی ترمیمی و زیبائی را بوده است و جراحان پلاستیک کشورمان را بدان حدآشنا و توانا کرد که جراحی زیبائی را بسهولت و در نتیجه به نحو بسیار عالی در اختیار افرادی که نیاز به جراحی دارند قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *