07136146518

شیراز، کیلومتر 2 جاده صدرا، بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع)

انجمن جراحی پلاستیک شیراز » جراحی زیبایی صورت » آنچه در مورد لیفت گردن باید بدانید.
۹ دقیقه
[ratemypost]

آنچه در مورد لیفت گردن باید بدانید.

آنچه می خوانید...

افتادگی گردن باعث می‌شود جوان‌ها پیر و لاغرتر به نظر برسند. لیفت گردن می تواند با برداشتن پوست و چربی اضافی و ترمیم ماهیچه های پلیزما به بازسازی چانه، خط فک و گردن کمک کند.

لیفت گردن اغلب به عنوان بخشی از لیفت صورت انجام می شود، اما می توان آن را به تنهایی، تحت بیهوشی عمومی، به صورت سرپایی نیز انجام داد. در طول لیفت گردن، برش هایی در اطراف گوش ها و یک برش بسیار کوچک زیر چانه برای استتار و پنهان کردن جای زخم ها ایجاد می شود. اگر پوست شما شل است، از برش ها برای برداشتن پوست و چربی اضافی استفاده می شود. اگر نیاز به ترمیم عضله دارید، ماهیچه های پلیزمای شما به هم بخیه می شوند تا سفت شوند.

لیفت گردن چیست؟

اصطلاح پزشکی برای لیفت گردن پلاتیسماپلاستی است. این روش با جراحی، پوست و چربی اضافی گردن را از بین می‌برد تا چین و چروک‌های مرتبط با افزایش سن در این ناحیه برطرف شود و نمایه‌ای صاف‌تر و باریک‌تر ارائه شود.

لیفت زیبایی گردن ممکن است به تنهایی یا همراه با روش دیگری مانند لیفت صورت، افزایش بافت نرم با پرکننده های پوستی یا لیفت چشم انجام شود.

مشاوره جراح پلاستیک برای لیفت گردن


مهم است که با یک جراح پلاستیک متخصص که در جراحی زیبایی تخصص دارد، مشورت کنید. در طول مشاوره فرد برای لیفت احتمالی گردن، جراح در مورد:

 • سابقه پزشکی و سلامت جسمانی، از جمله:
 • سابقه یا سیگار کشیدن
 • بیماری قلب و عروقی
 • دیابت
 • فشار خون بالا یا سایر اختلالات گردش خون
 • تمایل غیرمعمول به جای زخم
 • هر گونه اختلال مرتبط با لخته شدن خون
 • نوع پوست، قومیت و سن
 • نگرش و انتظارات
 • علاوه بر این، جراح توضیح خواهد داد:
 • آنچه فرد می تواند از این روش انتظار داشته باشد
 • جایی که عمل جراحی انجام خواهد شد
 • گزینه هایی برای بیهوشی
 • عوارض احتمالی
 • سایر روش های توصیه شده
نام و نام خانوادگی
Phone
ایمیل
The form has been submitted successfully!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

جراحی لیفت گردن چگونه انجام می شوند؟

جراحی گردن می تواند در مرکز جراحی مستقر در مطب جراح، یک مرکز جراحی سرپایی یا در یک بیمارستان انجام شود.

جراح با استفاده از بیهوشی اطمینان حاصل می کند که فرد در طول عمل راحت است. بیهوشی عمومی فرد را برای جراحی در خواب عمیقی قرار می دهد. داروهای آرام بخش به بیمار این امکان را می دهند که با بی حسی موضعی بیدار اما آرام بماند تا دردی نداشته باشد.

خود این عمل چندین ساعت طول می کشد و در طی آن جراح برش های کوچکی در اطراف و پشت گوش و یک برش بسیار کوچک زیر چانه ایجاد می کند. پس از سفت شدن ماهیچه های گردن و برداشتن پوست و چربی اضافی، جراح برش ها را می بندد و یک پانسمان فشاری در اطراف سر و زیر چانه فرد اعمال می کند.

دوران نقاهت بعد از جراحی لیفتینگ گردن

بهبودی
پس از آن، فرد ممکن است متوجه شود که گردن احساس سفت شدن می کند، اما در بیشتر موارد درد مشکلی ایجاد نمی کند. ممکن است کبودی وجود داشته باشد که ظرف چند هفته محو می شود. هر گونه اسکار ناشی از این روش در زیر چانه یا اطراف خطوط گوش پنهان می شود.

مهم است که در چند هفته اول از بلند کردن وسایل سنگین (از جمله کودکان و حیوانات خانگی) خودداری کنید.

اکثر افرادی که تحت عمل لیفت گردن قرار گرفته‌اند، متوجه خواهند شد که درد، تورم و کبودی در عرض دو هفته برطرف می‌شود و خطوط جدید گردن نمایان می‌شوند. ممکن است تا سه ماه طول بکشد تا تورم کاهش یابد.

رعایت دقیق دستورالعمل های جراح پس از جراحی بسیار مهم است، به ویژه:

از فعالیت ها و محیط های خاص خودداری کنید

در صورت بروز هرگونه مشکل یا تغییر غیرمنتظره، به ویژه علائم عفونت مانند تب، قرمزی، درد بیش از حد یا چرک در محل برش، فوراً به تیم جراحی هشدار دهید.

قرار ملاقات های بعدی را حفظ کنید.

چرا باید بهترین جراح پلاستیک را انتخاب کنید؟

زمانی که به لیفت گردن فکر می کنید، همیشه به دنبال یک جراح زیبایی دارای گواهی بورد با آموزش تخصصی و تجربه قابل توجه باشید. برای بهترین نتیجه، یک جراح زیبایی را انتخاب کنید که وابسته به یک مرکز پزشکی بزرگ باشد.

اطمینان حاصل کنید که از جراح زیبایی خود در مورد اعتبار، آموزش و تعداد عمل هایی که انجام داده است سؤال کنید.

سوالات متداول جراحی لیفت گردن

در نتیجه

با کمک بهترین جراح پلاستیک در شهر محل سکونت تان به بهترین نتیجه ممکن دست یابید در غیر این صورت ممکن است عوارض جدی و جبران ناپذیری به سلامتی و زیبایی تان در کمین تان باشد.

انجمن جراحی پلاستیک شیراز

این انجمن برخوردار از آموزشهای صاحب نظران شناخته شده جهانی، می باشد که نقطه عطفی در تبحر در کار جراحی ترمیمی و زیبائی را بوده است و جراحان پلاستیک کشورمان را بدان حدآشنا و توانا کرد که جراحی زیبائی را بسهولت و در نتیجه به نحو بسیار عالی در اختیار افرادی که نیاز به جراحی دارند قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *