07136146518

شیراز، کیلومتر 2 جاده صدرا، بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع)

انجمن جراحی پلاستیک شیراز » جراحی زیبایی صورت » همه چیز درباره لیفت پیشانی
۱۰ دقیقه
[ratemypost]
لیفت-پیشانی چیست؟

همه چیز درباره لیفت پیشانی

آنچه می خوانید...

لیفت پیشانی نوعی جراحی زیبایی است. این کار برای از بین بردن چربی و پوست اضافی و سفت شدن ماهیچه های ناحیه پیشانی انجام می شود. همچنین می تواند افتادگی ابروها یا شیارهای عمیق بین چشم ها را اصلاح کند. این کار اغلب همراه با لیفت صورت انجام می شود تا ظاهری صاف تر داشته باشید.

انواع لیفت پیشانی

دو نوع جراحی لیفت پیشانی وجود دارد، لیفت پیشانی کلاسیک (باز) و لیفت پیشانی آندوسکوپی (دسترسی حداقل):

 1. لیفت پیشانی کلاسیک یا کرونال

  جراح برش یا برشی ایجاد می‌کند که تقریباً از سطح گوش شروع می‌شود و از بالای پیشانی تا گوش دیگر می‌رود. در برخی موارد، جراح ممکن است برش را در خط مو قرار دهد. سپس جراح با دقت پوست پیشانی را بلند کرده و هر گونه بافت و چربی اضافی را از بین می برد. در صورت نیاز، جراح عضلات را مجدداً تنظیم می کند. در طول عمل، ابروها نیز ممکن است در سطح بالاتری قرار گیرند. هر گونه پوست اضافی کوتاه می شود.
 2. لیفت آندوسکوپی پیشانی

تفاوت این روش با لیفت کلاسیک پیشانی در اندازه برش است. با لیفت آندوسکوپی پیشانی، جراح 3 تا 5 برش کوتاه در پوست سر ایجاد می کند که طول هر کدام کمتر از 1 اینچ است. سپس یک لوله نازک به نام آندوسکوپ از طریق یکی از برش ها وارد می شود. این لوله دارای یک دوربین کوچک در یک طرف است، بنابراین جراح می تواند عضلات و بافت های زیر را ببیند. سپس جراح ابزار دیگری را قرار می دهد که می تواند پوست پیشانی را در یک برش دیگر بلند کند. سپس بافت و چربی اضافی برداشته می شود. در صورت نیاز، عضلات مجدداً تنظیم می شوند. مانند لیفت کلاسیک پیشانی، ابروها نیز ممکن است در سطح بالاتری قرار بگیرند. کمترین جای زخم و زمان بهبودی کوتاه‌تری نسبت به لیفت کلاسیک پیشانی وجود دارد.

مراحل انجام جراحی لیفت پیشانی

لیفت پیشانی یا ابرو یک عمل سرپایی است و بیماران می توانند همان روز به خانه بروند. در گام اول، جراحان ما گزینه‌های بیهوشی را با بیماران در میان می‌گذارند تا در طول عمل راحت باشند. گزینه های بیهوشی عبارتند از:

بیهوشی عمومی
مرحله دوم برای لیفت پیشانی به روش اندوسکوپی این است که جراح حدود پنج برش کوچک در پشت خط مو ایجاد کند. سپس جراح یک آندوسکوپ (لوله نازک با یک دوربین روشن) و ابزار جراحی کوچک را از طریق برش ها وارد می کند تا عمل را انجام دهد. جراح با تنظیم ماهیچه ها و سایر بافت های زیر پوست، ظاهر چین و چروک روی پیشانی را کاهش می دهد و ابروها را کمی بالاتر قرار می دهد تا ظاهری شاداب داشته باشد.

در مرحله دوم برای سوسپانسیون ابرو، جراح دو برش کوچک در داخل ابروها و دو برش در پشت خط مو، مستقیماً بالای برش‌های ابرو ایجاد می‌کند. جراح یک لوله کوچک را در زیر پوست پیشانی بین برش‌های خط مو و ابرو قرار می‌دهد و یک بخیه را از طریق لوله می‌کشد. سپس جراح ابروها را بلند کرده و کمی بالاتر قرار می دهد تا ظاهری جوان تر داشته باشد.

مرحله سوم برای هر دو روش این است که جراح برش ها را با استفاده از بخیه، چسب های پوستی یا گیره می بندد.

در طول بهبودی، بیماران می توانند انتظار داشته باشند:

برای تسکین درد و یا کاهش خطر عفونت تا چند روز پس از عمل، دارو دریافت کنید
در چند روز اول مقداری تورم و کبودی خفیف داشته باشید. بیشتر تورم در حدود دو هفته از بین می رود، اما برخی از تورم های جزئی می تواند چندین هفته طول بکشد.
در عرض یک هفته به سر کار و بیشتر فعالیت ها بازگردید
پس از چند هفته فعالیت های شدیدتر را از سر بگیرید

خطرات و عوارض لیفت پیشانی

با بالا رفتن سن قابلیت‌های پوست از جمله انعطاف‌پذیری وسفتی پوست کاهش پیدا می‌کند. در این وضعیت معمولا شاهد چین و چروک‌های زیاد و عمیق و نهایتا افتادگی پوست هستیم. بعلاوه بجز افزایش سن عواملی همچون داشتن استرس، تابش نور خورشید و نیروی گرانش زمین هم در بوجود آمدن مشکلات پوستی دست دارند. همچنین ایجاد چین و چروک درقسمت میانی دو ابرو و حتی پیشانی، صورت را پیر نشان می‌دهند. این امر خود باعث ایجاد یک نوع امتیاز منفی برای پوست می‌شود.

خطرات و عوارض لیفت پیشانی

تکنیک‌های زیادی برای جوانسازی پوست و رفع این مشکل وجود دارد که هر کدام باعث تغییرات موثر و چشمگیری در پوست می‌شوند. به منظور از بین بردن این خطوط و چروک های ایجاد شده می‌توانید از روش لیفت ابرو و پیشانی استفاده کنید. در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم.

چه هنگام لیفت پیشانی یک درمان موثر است؟

 • در صورتی که افتادگی ابروها بروی زیبایی ظاهری فرد تاثیر بدی گزاشته و صورت ظاهری ناراحت یا خموده پیدا کند.
 • بوجود آمدن خطوط افقی و عمیق در پیشانی
 • بوجود آمدن خطوط عمودی و خطوط ناشی از اخم بین دو ابرو و در بالای بینی
 • بوجود آمدن بافت چربی و یا پوست اضافه روی قسمت پشت پلک‌ها
 • به خاطر مشکل افتادگی چشم‌ها، نمی‌توانند آن‌ها را آرایش کرد.
 • از نظر جسمانی و فیزیکی شرایط مناسبی دارند.
 • از سیگار و دخانیات استفاده نمی‌کنند.
 • توقع و انتظارشان از نتیجه جراحی کاملا واقع بینانه است.

جالب است بدانید که امکان انجام دادن  همزمان این عمل جراحی، بابلفاروپلاستی پلک بالا و پایین، لیفت صورت و سایر تکنیک‌های  جوانسازی پوستهم ممکن است.

دوره نقاهت لیفت پیشانی

 • بخیه‌های زده شده یک هفته پس از انجام جراحی کشیده می‌شوند.
 • در مدت زمان بهبودی، حتما پیاده روی انجام دهید. اما از انجام فعالیتهای شدید و برداشتن وسائل سنگین پرهیز کنید.
 • بعد از گذشت مدت زمان دو تا سه هفته می‌توانید رانندگی کنید.
 • پس از گذشت یک هفته می‌توانید به محل کارتان برگردید.
 • از میزان حساسیت پوست سر شما پس از انجام عمل جراحی کم می‌شود ولی این حالت موقت است. اغلب با خارش پوست سر شروع می‌شود. با این حال، توجه کنید که حالت بی حسی می تواند تا مدت دوازده ماه پس از جراحی هم می تواند ماندگار باشد.

یک ماه پس از لیفت پیشانی

 • پس از اتمام این مدت شخص قادر است به تنهایی تمام کارهای خود را انجام دهد.
 • از انجام فعالیت هایی که موجب می شوند که احساس درد و ناراحتی کنید پرهیز کنید و بهتر است به مرور فعالیت هایتان را بیشتر کنید تا حین انجام آن ها احساس درد نداشته باشید.

دوام و ماندگاری لیفت پیشانی

نتایج نهایی این عمل جراحی را شش ماه پس از انجام آن کاملا می‌توانید مشاهده کنید. جای برش‌های ایجاد شده به صورت کامل بهبود یافته و شما از ظاهر زیبایتان لذت می‌برید.

توجه داشته باشید که همیشه جاذبه تاثیرات مداوم خود را بر روی پوست می‌گذارد، اما با انجام این عمل روند ایجاد چین و چروک های پیشانی در مقایسه با قبل از عمل کمتر خواهد بود.

دقت داشته باشید که حفاظت از پیشانی در برابر عوامل مضر مانند نور آفتاب و داشتن سبک زندگی سالم به دوام بیشتر نتایج بدست آمده از لیفت پیشانی کمک خواهد کرد.

دوام و ماندگاری لیفت پیشانی

هزینه انجام عمل لیفت پیشانی

در خصوص هزینه لیفت پیشانی این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه نهایی این جراحی به میزان تجربه جراح بستگی دارد. همچنین به موقعیت جغرافیایی  و موارد زیر نیز بستگی دارد:

 • هزینه انجام بیهوشی
 • تجهیزات بکار رفته در عمل جراحی
 • آزمایشات پزشکی
 • دارو‌های تجویز شده برای عمل
 • دستمزد جراح و کادر درمان

طرح درمانی مخصوص بیمار

 • با توجه به اهدافی که پزشک از انجام عمل دارد، همچنین تجربه و تبحر پزشک جراح، پزشک یکسری اطلاعات و توصیه‌هایی را به بیمار ارائه می‌دهد که شامل موارد زیر است:
 • تکنیکی که بکار می‌برد
 • هزینه‌های پزشکی
 • خطرات و عوارض عمل
 • شیوه‌های بیهوشی وناحیه ایجاد برش
 • مراقبت های مورد نیاز پس از جراحی

سوالات متداول

در نتیجه

بهتر است برای به دست آوردن نتیجه ای مطلوب از عمل خود از بهترین جراح پلاستیک که جزو اعضای انجمن جراحان پلاستیک ایران و استان خود است کمک بگیرید تا درگیر عوارض جانبی این جراحی نشوید.

انجمن جراحی پلاستیک شیراز

این انجمن برخوردار از آموزشهای صاحب نظران شناخته شده جهانی، می باشد که نقطه عطفی در تبحر در کار جراحی ترمیمی و زیبائی را بوده است و جراحان پلاستیک کشورمان را بدان حدآشنا و توانا کرد که جراحی زیبائی را بسهولت و در نتیجه به نحو بسیار عالی در اختیار افرادی که نیاز به جراحی دارند قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *