07136146518

شیراز، کیلومتر 2 جاده صدرا، بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع)

[wpseo_breadcrumb]
۱۰ دقیقه
[ratemypost]
عمل لیفت صورت چیست؟

حس دوباره جوانی با عمل لیفت صورت

آنچه می خوانید...

با توجه به سبک زندگی که امروزه ایجاد شده برای همه انسان ها روند پیری زودرس سریع تر از همیشه شده است، از آن جایی هم که افراد همیشه به دنبال زیبایی بیشتر بوده اند میل به انجام عمل های زیبایی بیش از پیش شده است.

یکی از روش های جوانسازی صورت که بسیاری از افراد به خصوص خانم ها با توجه به حساسیت بالاتری که نسبت به ظاهر چهره خود دارند در سنین بالای اقدام به انجام جراحی زیبایی لیفت صورت یا همان کسیدن پوست صورت می کنند تا شادابی و جوانی را مجدد به ظاهر خود باز گردانند. در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد چیستی و چگونگی انجام این نوع جراحی اطلاعاتی مفید و در خور در اختیار تان قرار دهیم.

جراحی لیفت صورت چیست؟

لیفت صورت یک روش جراحی است که پوست اضافی صورت را از بین می برد تا صورت جوان تر به نظر برسد. با این حال، صورت پیری نه تنها خاصیت ارتجاعی پوست را از دست می دهد و باعث شل شدن پوست می شود، بلکه چربی و تن ماهیچه ها را نیز از دست می دهد. روش های اضافی که ممکن است برای دستیابی به بهترین نتایج لازم باشد عبارتند از: لیفت گردن، بلفاروپلاستی (جراحی پلک)، لیپوساکشن، تزریق چربی، برداشتن پد چربی باکال، گونه، لیفت پیشانی، لیفت ابرو، لایه برداری شیمیایی یا لیزری، و … نیز انجام شود.

جراحی لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

یک روش لیفت صورت از طریق برشی شروع می شود که از مو یا خط مو در بالا و جلوی گوش (ناحیه گیجگاهی) شروع می شود. این برش در جلوی گوش به سمت پایین کشیده می شود، در زیر گوش قرار می گیرد و سپس به سمت بالا در پشت گوش به مو یا خط موی پشت گوش ختم می شود. سپس پوست و بافت های چربی از عضله زیرین و فاسیا (بافت همبند) تا جایی که لازم است برای رفع مشکل شل شدن پوست برداشته می شود. اگر جراح احساس کرد که لازم است عضله زیرین و فاسیا با بخیه محکم شوند. پوست به عقب و بالا کشیده می شود و پوست اضافی برداشته می شود. سپس زخم با بخیه و منگنه های پوستی بسته می شود. برخی از جراحان برای تخلیه خون اضافی، زخم ها را تخلیه می کنند. سپس بانداژ اعمال می شود. تکنیک های جراحی وجود دارد که بیشتر به بافت های عمیق تر وارد می شوند تا زیر پوست و چربی. نتایج مشابه است.

تکنیک های جدید جراحی

روش های جدیدی به طور مداوم در حال توسعه برای بهبود روش های زیبایی است. بسیاری از این روش ها ادعا می کنند که بهبود را سریعتر و آسان تر می کنند، اما اغلب اصلاحات یک لیفت صورت سنتی هستند.

بعضی اوقات لیزرها برای لیفت گردن به نام لیزر مجسمه سازی گردن و فک مورد استفاده قرار می گیرند.

این کار اغلب تحت بی حسی موضعی و از طریق یک برش یک اینچی در زیر چانه انجام می شود. از لیزر برای ذوب بخشی از چربی زیر چانه و سفت شدن پوست در زمان بهبودی بیشتر استفاده می شود.

آندوسکوپی ممکن است در لیفت ابرو و صورت و لیفت پستان استفاده شود. استفاده از دوربین های کوچک باعث ایجاد برش های کوچکتر می شود. این به معنی آسیب کمتر به بافت ها و زمان بهبود سریع تر است.

پوست پیشانی را می توان از طریق برش های کوچک در خط موی پیشانی بالا آورد. سپس آن را بلند کرده و به بافت های عمیق تر می بندند تا از افتادگی یا افتادگی بیشتر جلوگیری شود.

تزریق چربی می تواند رسوبات کانونی چربی در صورت، معمولاً بین چانه و گردن را از بین ببرد. می توان آن را به عنوان بخشی از لیفت صورت یا به عنوان یک روش جداگانه انجام داد.

مینی لیفت صورت یک روش کمتر تهاجمی است که همچنین هدف آن رفع چین و چروک و افتادگی پوست در قسمت تحتانی صورت است. از آنجا که برش کوچکتری به شکل s در اطراف گوش دارد، نمی تواند افتادگی گردن یا پوست اضافی را برطرف کند.

زمان زخم و بهبودی ممکن است کوتاه تر از لیفت صورت سنتی باشد.

مردم اغلب لیفت صورت را با جراحی پلک و سایر روش های صورت ترکیب می کنند.

هدف لیفت صورت ایجاد ظاهری صاف و جوان تر است.

روش:

رفع افتادگی و افتادگی پوست
افتادگی گونه ها در اطراف خط فک را کاهش می دهد
گوشه های دهان را بلند می کند
چین و چروک بین گونه ها و لب ها را کاهش می دهد
برش های جلویی و پشت گوش معمولاً قابل توجه نیستند.

با این حال، برخی از معایب می تواند وجود داشته باشد.

لیفت صورت برای همیشه دوام نمی آورد.

تحقیقات نشان می دهد که پنج سال و نیم بعد از عمل، 21 درصد از منابع لیفت صورت عود می کنند، اما 76 درصد از افراد هنوز جوان تر از قبل از عمل به نظر می رسند.

در مردان، بدست آوردن ظاهر طبیعی پس از جراحی دشوارتر است، زیرا موهای آن ها در جلوی گوش یا ساق پا قرار دارد. اگر سینه ها به عقب و بالا کشیده شوند، ممکن است عجیب به نظر برسد.

در مردان و زنان، لیفت صورت می تواند منجر به تغییر شکل لاله گوش شود.

اگر بیش از حد پوست برداشته شود، صورت ممکن است کشیده و یا بهت زده به نظر برسد.

مزایا جراحی لیفتینگ صورت

با این حال، لیفت صورت می تواند علائم قابل مشاهده پیری در صورت و گردن را بهبود بخشد مانند:

 • افتادگی در وسط صورت
 • چین های عمیق زیر پلک های پایینی
 • چین های عمیق در امتداد بینی تا گوشه دهان امتداد می یابد
 • چربی که افتاده یا جابجا شده است
 • از دست دادن تون عضلانی در قسمت تحتانی صورت
 • پوست شل و رسوبات چربی اضافی زیر چانه و فک می تواند باعث شود حتی یک فرد با وزن طبیعی چانه مضاعفی داشته باشد.

حقایقی برای لیفت صورت

 • جراحی لیفت صورت به جوان تر نشان دادن صورت کمک می کند.
 • نتایج تقریباً ده سال طول می کشد.
 • زمان بهبودی معمولاً یک هفته است، اما فعالیت ها می توانند از روز بعد از عمل شروع شوند.
 • درد و ناراحتی معمولاً حداقل است.
 • روش های اضافی برای تکمیل لیفت صورت ممکن است برای بهترین نتیجه لازم باشد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت صورت هستند؟

جراحی لیفت صورت ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد اگر:

 • شما از نظر جسمی سالم هستید
 • شما سیگار نمی کشید
 • شما یک چشم انداز مثبت و اهداف خاص اما واقع بینانه برای بهبود ظاهر خود در نظر دارید.

آمادگی های قبل از انجام جراحی لیفت صورت

قبل از جراحی، جراح پلاستیک سابقه پزشکی بیمار را بررسی می کند.

 • فشار خون
 • لخته شدن خون
 • داروها
 • سیگار کشیدن
 • استفاده مواد مخدر
 • آلرژی
 • زخم
 • وضعیت پوست
 • پزشک و بیمار در مورد آن چه که جراحی شامل آن می شود، محل انجام آن، نوع بیهوشی مورد استفاده، بهبودی و عوارض احتمالی که ممکن است ایجاد شود صحبت خواهند کرد.

آن ها همچنین باید اهداف و انتظارات جراحی را با توجه به نوع پوست و ساختار استخوان مورد بررسی قرار دهند.

جراحی لیفت صورت چه عوارضی دارد؟

خطرات و عوارض جراحی لیفت صورت اگرچه نادر است، شامل موارد زیر است:

خونریزی، هماتوم، کبودی
عفونت
اختلال عملکرد عصبی (از دست دادن عملکرد یا احساس عضله)، که معمولاً موقتی است
اسکار پهن یا ضخیم شده
ریزش مو (اطراف محل برش)
عدم تقارن (ناهمواری بین دو طرف)
نکروز پوست (از بین رفتن پوست در اثر مرگ بافت)

دوام و ماندگاری لیفت صورت

این یک سوال ساده است اثرات لیفت صورت چقدر طول می کشد؟” پاسخ ساده “برای همیشه” است، زیرا بافت های صورت شما همیشه سفت تر از زمانی است که این روش را انجام نداده اید. با این حال، در حقیقت، مجموعه پیچیده‌ای از عوامل بر طول عمر نتایج تأثیر می‌گذارند، بنابراین پاسخ دقیق‌تر این است که به عوامل زیادی وابسته است.

این خود باعث ایجاد یک سوال دوم می شود، “به چه چیزی بستگی دارد؟”

در این مطلب، ما می‌خواهیم به این سوال با اطلاعاتی در مورد آنچه می‌توان از انواع تکنیک‌های لیفت صورت انتظار داشت و کارهایی که بیمار می‌تواند انجام دهد تا از ماندگارترین نتایج اطمینان حاصل کند، پاسخ دهیم.

بالا رفتن امید به زندگی با عمل های لیفت صورت

معمولا جراحی های زیبایی موجب بالا رفتن امید به زندگی می شوند. به طور متوسط، لیفت صورت می تواند بین دو تا ده سال طول بکشد. مهارت جراح و نوع تکنیک لیفت صورت فاکتور مهمی است. برخی از بیماران روش لیفت صورت را با دوره نقاهت کوتاه مدت ترجیح می دهند تا تأثیر آن بر زندگی آن ها به حداقل برسد. این نوع روش ها ممکن است طول عمر نتایج را کاهش دهد و نیاز به انجام لیفت مکرر باشد.

لیفت میانی صورت، همچنین به عنوان “لیفت ضد جاذبه” شناخته می شود، این روش یک سوم میانی صورت  ناحیه بین پلک های پایین و سطح دهان را درمان می کند، نواحی ای که به طور کلی اولین علائم پیری ظاهر می شود. نتایج می تواند تا ده سال دوام داشته باشد. البته باید توجه داشت که این لیفت علائم پیری در پیشانی، گردن و غیره را برطرف نمی کند، که اغلب می تواند نتایج لیفت میانی صورت را تحت الشعاع قرار دهد.

جوانسازی صورت

اس لیفت روشی است که به عنوان “مینی لیفت”  هم شناخته می شود، اس لیفت مانند لیفت صورت دو سوم پایینی صورت و گردن را جوان می کند، اما گونه ها را پر و بلند نمی کند، چین های پوست اطراف بینی را بهبود نمی بخشد و جوانسازی نمی کند. وسط صورت نام خود را از قسمت باریک و S شکل پوست که از ناحیه جلوی گوش بریده شده است گرفته است. این تکنیک صرفاً بر شلی پوست تمرکز دارد و معمولاً مشخص است که سفت کردن پوست به تنهایی منجر به اسکارهای غیرمنتظره و نتایج بسیار کوتاه مدت می شود.

جوانسازی صورت

لیفت صورت عمیق با «استاندارد طلایی» روشی است که اغلب توصیه می‌شود، لیفت صورت عمیق جایگزینی طولانی‌تر نسبت به سایر روش‌های لیفت صورت است. به جای دستکاری لایه های سطحی پوست، بافت های نرم را با بلند کردن کل صورت تغییر مکان می دهد. نتایج به طور متوسط ​​10-12 سال باقی می ماند.

خود مراقبتی برای حفظ نتایج لیفت صورت

شما نمی‌توانید حرکت زمان را متوقف کنید، اما تکنیک‌هایی وجود دارد که می‌تواند سرعت حرکت را به سرعت حلزون کاهش دهد. مهمتر از همه اینکه:

 از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.

از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید.

یک روال منظم مراقبت از پوست را که مطابق با نیازهای شخصی شما تنظیم شده است، دنبال کنید.

همچنین طیف وسیعی از درمان‌های جوان‌سازی غیرجراحی وجود دارد که می‌تواند به شما در حفظ اثرات لیفت صورت کمک کند.

 مواد تزریقی آرایشی می توانند ظاهر چین و چروک را کاهش دهند.

پرکننده‌های پوستی می‌توانند حجم و شفافیت را اضافه کنند.

لایه برداری شیمیایی می تواند رژیم مراقبت از پوست شما را تکمیل کند. همچنین با بهتر کردن سبک زندگی تان و گرفتن یک رژیم غذایی مناسب خود از پزشک زمان ماندگاری این عمل و جوانی پوست صورتتان را بیشتر کنید. بعلاوه استفاده از تمرینات ورزشی و ماساژ ها نیز می توانید زمان ماندگاری آن را بالاتر ببرید.

آیا می خواهید در مورد تکنیک های لیفت صورت بیشتر بدانید؟ اگر چنین است، پس می‌خواهیم از شما دعوت کنیم که یک قرار ملاقات تعیین کنید. می توانید از طریق شماره های گزاشته شده تماس بگیرید و یا از طریق نوبت دهی آنلاین یک نوبت رزرو کنید.

خلاصه
لیفت صورت برای اکثر بیماران بسیار رضایت بخش است. ظاهر جوانی دارد که تقریباً 10 سال دوام می آورد. این جراحی در محیط سرپایی انجام می شود. این کار را می توان در مرکز جراحی سرپایی یا حتی در مطب پزشکان مجهز انجام داد. درد و ناراحتی بعد از جراحی حداقل است. هنگامی که پانسمان ها پس از تقریباً 3-5 روز برداشته می شوند، بیمار می تواند فعالیت های اجتماعی خود را با استفاده از آرایش برای پوشاندن کبودی و موهای روی گوش برای پنهان کردن بخیه ها از سر بگیرد.

انجمن جراحی پلاستیک شیراز

این انجمن برخوردار از آموزشهای صاحب نظران شناخته شده جهانی، می باشد که نقطه عطفی در تبحر در کار جراحی ترمیمی و زیبائی را بوده است و جراحان پلاستیک کشورمان را بدان حدآشنا و توانا کرد که جراحی زیبائی را بسهولت و در نتیجه به نحو بسیار عالی در اختیار افرادی که نیاز به جراحی دارند قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *