07136146518

شیراز، کیلومتر 2 جاده صدرا، بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع)

انجمن جراحی پلاستیک شیراز » پیکرتراشی » رهایی از موهای زائد با کمک لیزرتراپی
۹ دقیقه
[ratemypost]

رهایی از موهای زائد با کمک لیزرتراپی

آنچه می خوانید...

داشتن پوستی صاف و بدون موهای زائد چیزی است که ما همیشه به دنبال آن هستیم و از آنجایی که تکرار فرآیند حذف موهای زائد دست و پا گیر و خسته کننده است، بنابراین به دنبال راه حل هایی برای خلاصی دائمی از شر آن هستیم! از برجسته ترین این راه حل ها می توان به فناوری لیزر موهای زائد اشاره کرد، کشفی که انقلابی در دنیای رفع موهای زائد محسوب می شود و راه حلی کاربردی و راحت برای خلاصی از موهای زائد بدن به مدت طولانی ارائه می کند.

این فناوری و مزایای آن چیست؟ چگونه می توانید از آن بهره مند شوید و بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد کدامند؟ در این مقاله به سوالات فوق پاسخ می دهیم.

لیزر موهای زائد دائمی

اول اینکه بپذیریم لیزر راه حل نهایی و رادیکالی محسوب نمی شود و حدود 80 درصد موهای بدن را از بین می برد و موها بعد از لیزر کندتر رشد می کنند و نرم تر می شوند. اما آیا می دانید فناوری لیزر چگونه موهای زائد بدن را از بین می برد؟ این فناوری بر پخش پالس ها و تابش صدها موج نوری با طول یکنواخت روی پوست تکیه دارد تا فولیکول های مو را از طریق ملانین، رنگدانه ای که رنگ پوست را تعیین می کند، هدف قرار دهد.

پاسخ هر پوست به پرتوهای لیزر با دیگری متفاوت است، برای مثال موهای تیره با بافت درشت سریع تر از موهای بلوند یا روشن و ظریف پاسخ می دهند. همچنین خانم‌ هایی که پوست روشن دارند سریع‌ تر از خانم ‌هایی با پوست تیره به این نوع اشعه‌ ها پاسخ می ‌دهند که ممکن است برای یک ناحیه به جلسات بیشتری نیاز داشته باشند. برخی از نواحی بدن یا برخی از انواع پوست وجود دارد که نباید تحت لیزر درمانی قرار گیرند و این موضوع قطعا توسط پزشک مشخص می شود.

لیزر موهای زائد صورت برای بانوان

در مقایسه با استفاده از شمع یا موم برای از بین بردن موهای زائد صورت، لیزر بهترین و ایمن ‌ترین راه ‌حل برای این ناحیه در نظر گرفته می‌شود. فرآیند لیزر موهای زائد صورت با هیچ ناحیه ای از بدن تفاوت چندانی ندارد، گاهی اوقات ممکن است به جلسات کمتری نیاز داشته باشید. اما باید با پزشک خود مشورت کنید که آیا جلسات لیزر روی صورت شما تأثیر می گذارد یا خیر، زیرا در برخی موارد لیزر ممکن است باعث رشد بیشتر موهای صورت شود.

نکات قبل از جلسه لیزر

 در مورد هر گونه مشکل سلامتی که دارید یا داروهای خاصی مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید، زیرا در صورت قرار گرفتن در معرض پرتوهای لیزر ممکن است بر سلامت شما تأثیر بگذارد.

 هیچ گونه عطر یا مواد شیمیایی را در ناحیه ای از بدن خود که در معرض لیزر قرار می گیرد استفاده نکنید. باید صبر کنید تا موهای بدنتان رشد کند و سپس با استفاده از تیغ یا کرم رفع موهای زائد آن را از بین ببرید و از موم یا حتی دستگاه برقی استفاده نکنید ؛زیرا این روش ها مو را از فولیکول آن بیرون می کشد و لیزر باید روی آن تمرکز کند.

فقط موهای ناحیه ای که در معرض لیزر قرار می گیرد را دو روز قبل از جلسه بردارید تا پوست شما فرصتی برای استراحت از هر گونه التهاب داشته باشد. حداقل نیم ساعت قبل از رفتن به جلسه لیزر از کرم بی حس کننده استفاده کنید تا درد شما در طول جلسه کاهش یابد. محافظت از چشمان خود در طول جلسه بسیار مهم است و پزشک به شما می گوید که باید از عینک یا چیزی شبیه به ماسک روی چشمان خود استفاده کنید تا با اشعه لیزر آسیبی نبینید.

بعد از جلسه لیزر

جلسه لیزر بسته به اندازه ناحیه از 10 دقیقه تا نیم ساعت طول می کشد، برای مثال ناحیه بیکینی یا زیر بازوها زیاد طول نمی کشد، در حالی که ممکن است دست ها و بازوها جلسه را کمی طولانی کنند.

پس از پایان جلسه لیزر موهای زائد، پزشک به شما کرم مرطوب کننده می دهد تا روی ناحیه ای که لیزر شده است، بمالید. هرگز در معرض گرمای آفتاب یا حمام گرم قرار نگیرید و به مدت 4 یا 5 روز از عطر یا دئودورانت استفاده نکنید. پزشک نام یک پماد یا کرم مرطوب کننده را برای شما می نویسد تا روی ناحیه ای که به مدت 3 روز در معرض لیزر قرار گرفته است، استفاده کنید. از هیچ روشی برای رفع موهای زائد استفاده نکنید که موها را از ریشه خارج می کند تا تاثیر لیزر هدر نرود ، فقط می توانید از کرم یا تیغ استفاده کنید. برای محاسبه زمان بین هر جلسه و جلسه بعدی، تاریخ جلسات را یادداشت کنید تا فراموش نکنید

انواع دستگاه لیزر موهای زائد در کلینیک ها

محبوب ترین انواع لیزر عبارتند از:

1- لیزر الکساندرایت این نوع لیزر یکی از قوی ترین انواعی است که اثر حذف سریع موهای زائد را ایجاد می کند. 2- ليزر الديود Diode Laser این نوع لیزر نسبت به لیزر الکساندرایت کارایی کمتری دارد، اما ارزان‌تر است و ممکن است برای بسیاری گزینه‌ای عالی باشد.

 3- لیزر ND-Yag این نوع بی خطرترین و مناسب برای انواع پوست است، اما در انواع پرتوهای لیزر کمترین اثر را دارد.

میزان موفقیت لیزر موهای زائد

میزان موفقیت لیزر موهای زائد به شرایط و با توجه به رنگ پوست و رنگ مو بستگی دارد و تا به امروز هیچ دستگاهی نیست که توانایی حذف دائمی همه موهای زائد را نوید دهد، اما آنچه مشخص است این است که حداقل دو اثر مثبت دارد: 1) کاهش حجم مو 2) کاهش سرعت رشد مو.

سوالات متداول

در این بخش به مهم ترین سوالاتی که در مورد لیزر موهای زائد برای مخاطبین عزیز ممکن است ایجاد شود پرداخته می شود تا با مظالعه آن ها اطلاعات مفیدی نصیبشان گردد.

خلاصه اینکه

به دنبال راه حل هایی برای خلاصی دائمی از شر آن هستیم! از برجسته ترین این راه حل ها می توان به فناوری لیزر موهای زائد اشاره کرد، کشفی که انقلابی در دنیای رفع موهای زائد محسوب می شود و راه حلی کاربردی و راحت برای بسیاری از افراد برای خلاصی از موهای زائد بدن به مدت طولانی ارائه می کند.

انجمن جراحی پلاستیک شیراز

این انجمن برخوردار از آموزشهای صاحب نظران شناخته شده جهانی، می باشد که نقطه عطفی در تبحر در کار جراحی ترمیمی و زیبائی را بوده است و جراحان پلاستیک کشورمان را بدان حدآشنا و توانا کرد که جراحی زیبائی را بسهولت و در نتیجه به نحو بسیار عالی در اختیار افرادی که نیاز به جراحی دارند قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *