07136146518

شیراز، کیلومتر 2 جاده صدرا، بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع)

[wpseo_breadcrumb]
۱۴ دقیقه
[ratemypost]

راهنمای جامع انجام عمل لیفت بدن

آنچه می خوانید...

زیبایی بلفطره و در ذات انسان ها است به طوری که مداوم به دنیال بهتر شدن ظاهر و حتی اندام ها است از گذشته تا کنون تا بوده چنین بوده… در این راستا نیز اعمال جراحی زیبایی بسیاری ارائه و انجام شده اند تا این که امروزه عمل های با حداقل میزان تهاجم با بیشترین میزان مزایا و کیفیت انجام می شوند.

انواع جراحی های لیفت بدن که به جوانسازی پوست بخش های مختلفی از بدن می پردازد از جمله آن ها است.

در ادامه نیز در مورد چیستی و چگونگی جراحی لیفت بدن نیز بحث می کنیم.

لیفت بدن چیست؟

به طور معمول، پس از این که بیمار مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داد، مقدار زیادی پوست شل برای او باقی می ماند. این پوست شل نمی تواند به ابعاد جدید بدن کوچک شود. برخورد با پوست اضافی ممکن است دشوار باشد زیرا می تواند باعث تحریک، درد یا عفونت شود در حالی که تحرک بیمار را نیز محدود می کند. همچنین می تواند باعث شود بیماران نسبت به تصویر خود احساس خودآگاهی کرده و آن ها را از بهره مندی از همه مزایای زیبایی کاهش وزن منع کنند.

یک جراحی لیفت کامل بدن می تواند بسیاری از نواحی بدن از جمله کمر، باسن، ران، باسن، کمر و شکم را مورد هدف قرار دهد تا تغییر شدیدی را نشان دهد و به شما این امکان را می دهد که از زندگی پس از کاهش وزن خود نهایت لذت را ببرید. در طول لیفت بدن، جراح پلاستیک معمولاً یک برش محیطی دور کمر را اجرا می کند و از نقاط تخلیه متعدد در جلو و عقب بیمار برای برداشتن پوست اضافی استفاده می کند.

لیفت بدن یا ‘لیفت محیطی’ که به آن ‘لیپکتومی کمربند’ یا ‘لیفتومی کامل بدن’ هم می گویند جراحی ای است که برای جوان سازی ناحیه شکم طراحی شده و چربی و پوست اضافی را از بین می برد. این روش اغلب برای بیمارانی انجام می شود که وزن زیادی از دست داده اند.

جراحی لیفت کامل بدن

مزایای لیفت کامل بدن

در حالی که هر یک از این روش ها به تنهایی می توانند نتایج با کیفیتی را ایجاد کنند، هنگامی که دو یا چند مورد با هم ترکیب شوند، نتایج شما حتی می تواند چشمگیرتر باشد. مزایای لیفت کامل بدن ممکن است شامل موارد زیر باشد:

از بین بردن پوست افتاده وا اضافی برای داشتن اندامی لاغرتر و از بین بردن مشکلات سلامتی مانند: بثورات یا عفونت های پوستی
پوستی محکم، صاف و صاف که موفقیت شما را در کاهش وزن بیشتر نشان می دهد.
از بین بردن چین و چروک پوست، مراقبت شخصی را آسان تر می کند.
ورزش و سایر فعالیت های بدنی ممکن است راحت تر و راحت تر باشد.
تنوع بیشتری در گزینه های لباس
ظاهر جوان تر و جوان تر
افزایش اعتماد به نفس و تصور از خود
در طول مشاوره شما، جراحان پلاستیک متبحر که عضو انجمن جراحی های پلاستیک هستند، مزایای خاصی را که ممکن است از لیفت کامل بدن بر اساس ترکیبی شخصی از روش هایی که انتخاب می کنید را به شما ارائه می دهد.

علاوه بر آن ممکن است شما برای کاهش وزن قابل توجهی تلاش کرده اید، اما ممکن است به دلیل پوست اضافی آن طور که باید مشهود نباشد. لیفت کامل بدن می تواند بافت های ناخواسته را از بین ببرد، بنابراین می توانید در بدن لاغرتر خود احساس اطمینان کنید.

لیفت بدن برای چه کسانی مناسب است؟

لیفت بدن بیشتر برای کسانی مناسب است که دارای وزن طبیعی و ثابت هستند و در بدن خود پوست و یا چربی اضافی دارند که شایع ترین علت آن هم کاهش وزن است. انجام لیفت بدن مستلزم داشتن انگیزه بالایی در بیماران و همچنین اطمینان از عدم افزایش وزن زیاد در فرد است. بسیار مهم است که دست کم یک سال یا بیشتر از ثابت شدن وزن شما گذشته باشد.

جراحی لیفت بدن برای چه کسی مناسب نیست؟

کسانی که سابقه پزشکی قابل توجهی دارند باید سوابق و بیماری های خود را در جلسه مشاوره اولیه مطرح کنند تا پزشک به دقت تمامی جوانب را در نظر گرفته و ببینند که آیا شما کاندید خوبی برای انجام این جراحی هستید یا خیر.

آماده شدن برای جراحی لیفتینگ کامل بدن

تمام روش های لیفت بدن نیاز به بیهوشی عمومی دارند. سلامتی شما از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر به هر دلیلی حالتان خوب نیست، انجام هرگونه جراحی زیبایی باید به تعویق بیفتد. بشیار حائز اهمیت است که هر گونه تغییری در رابطه با سلامتی خود را  فوراً به پزشک خود اطلاع دهید. در حالت ایده آل باید سیگار کشیدن را 6 هفته قبل از جراحی متوقف کنید و همچنین پیش از جراحی مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی را نیز قطع کنید.

ممکن است قبل از جراحی به آزمایشات قبل از عمل نیاز داشته باشید، که در صورت لزوم باید آن ها را انجام دهید. به طور کلی پس از جراحی لیفت بدن دچار ناراحتی شکمی خواهید شد و بسته به نوع کاری که انجام می دهید باید حداقل 2 هفته از کار خارج شوید و استراحت کنید.

مراحل انجام عمل لیفت کامل بدن

جراحی لیفت کامل بدن اغلب بین 2.5 تا 3.5 ساعت طول می کشد. معمولاً یک برش دقیقاً بالاتر از ناحیه شرمگاه ایجاد می شود و از استخوان ران به استخوان ران در قسمت جلو گسترش می یابد و سپس در اطراف پهلوها به شکاف باسن گسترش می یابد. بنابراین برش کاملاً دور تا دور بدن قرار دارد. موقعیت برش ها به محل بافت اضافی بدن و اهداف و خواسته های بیمار بستگی دارد. پوست و بافت اضافی بدن توسط جراح برداشته می شود و لایه ها و پوشش داخلی بدن سفت می شود، معمولاً فاسیا یا پوشش داخلی بالای عضلات شکم سفت می شود که موجب سفت و محکم تر شدن شکم می شود و آسیب و صدمه مستقیمی به عضلات نمی رساند. این کار موجب بهبود کانتور شکم می شود. به طور کلاسیک پوست کشیده می شود و مقدار اضافی آن برداشته می شود. تغییر مکان ناف شکم نیز از طریق یک برش جداگانه معمول است. برش ها با بخیه های جذبی بسته می شوند. ممکن است استفاده از درن ضروری باشد و همیشه لازم است که برای بستن زخم از پانسمان فشاری استفاده کنید.

مراقبت های بعد از اتمام جراحی لیفتینگ کامل بدن

پس از جراحی معمولاً ظرف یک ساعت به بخش باز خواهید گشت و به شما توصیه خواهد شد که به آرامی و با احتیاط تحرک داشته باشید. پس از عمل سوند نخواهید داشت و به محض از بین رفتن تأثیرات ماده بیهوشی می توانید غذا و آب بخورید و تحرک آرام داشته باشید. احساس تورم و احساس ناراحتی عمومی خواهید کرد که معمولاً به مصرف مسکن نیاز دارد. شما می توانید روز بعد به خانه بروید البته باید زخم ها را تا یک هفته آینده خشک نگه دارید. لازم است که بعد از جراحی یک نفر همراه شما باشد و در هنگام ترخیص و استراحت در خانه کمک حال و مراقب شما باشد. پس از یک هفته در کلینیک معاینه می شوید و زخم های تان توسط پزشک بررسی می شود. در هفته اول باید از کش دادن بدن تان خودداری کنید. به مدت 4 تا 6 هفته پس از جراحی باید هم چنان روی زخم های خود را پانسمان کنید. بعد از گذشت یک هفته می توانید تمرینات و حرکات ورزشی سبک را از سر بگیرید و 4 تا 6 هفته پس از عمل نیز فعالیت های ورزشی نرمال خود را از سر بگیرید. پس از التیام زخم ها باید روی آن ها را ماساژ دهید.

سوالات متداول

در این بخش به مهم ترین و هم چنین پر تکرارترین سوالاتی که از سوی مخاطبین عزیز مطرح شده است می پردازیم.

نتیجه گیری

برای این که بتوانید به بهترین نتیجه ممکن که در نظر دارید بهتر است از بهترین جراح پلاستیک شهر محل سکونت تان کمک بگیرید تا هیچ گونه آسیبی به شما وارد نشود. در نظر داشته باشید انتخاب بهترین جراح لیفت بدن از اهمیت بسیاری بالای برخوردار است. پس در این امر نهایت دقت و تلاش خود را به کار گیرید.

انجمن جراحی پلاستیک شیراز

این انجمن برخوردار از آموزشهای صاحب نظران شناخته شده جهانی، می باشد که نقطه عطفی در تبحر در کار جراحی ترمیمی و زیبائی را بوده است و جراحان پلاستیک کشورمان را بدان حدآشنا و توانا کرد که جراحی زیبائی را بسهولت و در نتیجه به نحو بسیار عالی در اختیار افرادی که نیاز به جراحی دارند قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *