07136146518

شیراز، کیلومتر 2 جاده صدرا، بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع)

۹ دقیقه
[ratemypost]
لیفت-باسن چیست؟

جراحی لیفت باسن

آنچه می خوانید...

باسن اغلب برای زنان مشکل ایجاد می کند، زیرا این نواحی چربی بیشتری نسبت به سایر قسمت های بدن جمع می کنند و می توانند باعث ناراحتی فیزیکی شوند. گاهی اوقات ممکن است رژیم‌های غذایی بی‌اثر باشند و حتی ورزش‌ها نیز راه‌حلی برای این کار ندارند. بنابراین، لیفت باسن یکی از بهترین راه حل ها برای لگن صاف تر، نازک تر و حجاری شده باقی می ماند. این جراحی مانند مردان برای زنان انجام می شود، اما باسن بخشی از بدن است که زنان راحت تر از مردان چربی ذخیره می کنند.

لیفت باسن یک عمل جراحی است که برای خلاص شدن از شر افتادگی پوست و خوش فرم شدن باسن طراحی شده است همچنین جراحی های دیگری مانند لیفت پیشانی و لیفت پستان هم به زیبایی صورت و اندام های شما کمک می کنند. این انتقال مشخص تر و منحنی تر از کمر به ران با منحنی های متناسب تر را شکل می دهد.

لیفت باسن برزیلی چیست؟

لیفت باسن برزیلی که اخیراً به آن SSBA (تقویت زیر جلدی ایمن باسن) گفته می شود، شامل دو روش است: لیپوساکشن و بزرگ کردن.

ابتدا چربی اضافی از طریق لیپوساکشن از نواحی مانند شکم، باسن، کمر یا ران برداشته می شود. جراح لوله نازکی به نام کانولا را وارد می کند که به خلاء متصل است تا خارج شود.

سپس چربی استخراج شده برای انتقال آماده می شود و به قسمت هایی از باسن تزریق می شود تا شکل و اندازه آن افزایش یابد. در برخی موارد، بخشی از چربی منتقل شده ممکن است به جابجایی منتقل نشود، بنابراین جراحان ممکن است بیش از حد لازم تزریق کنند تا اطمینان حاصل شود که نتایج مطابق انتظارات و اهداف شما است. اگر اکثریت سلول ها دوام نیاوردند، پیوند مجدد ممکن است در آینده ضروری باشد.

اگرچه این روش به اصطلاح “لیفت” توصیف می شود، اما شامل تکنیک هایی مانند لیفت ران یا بازو نمی شود. این عمل جراحی افتادگی یا شلی بیش از حد پوست اطراف ناحیه را نیز برطرف نمی کند.

جراحی لیفت باسن چگونه انجام می شود؟

معاینه قبل از عمل بسیار مهم است تا جراح ظاهر شما و همچنین کیفیت پوست شما را بررسی کند و سپس روش مناسب را برای برآوردن نیازها و انتظارات واقع بینانه شما تعیین کند.
جراحی لیفت باسن با بیهوشی عمومی انجام می شود و تقریباً دو ساعت طول می کشد. جراح شروع به علامت‌گذاری نواحی تحت درمان می‌کند که به شناسایی بافت‌های چربی برای برداشتن در سطح طرف‌های جانبی کمربند کمر کمک می‌کند.
در حین جراحی، جراح دو برش ظریف ایجاد می کند و کانول ساکشن را تا چربی مورد نظر وارد می کند. در برخی موارد، لیفت مفصل ران را می توان با لیپوساکشن ترکیب کرد تا نتایج کانتورینگ بهتری را با تغییر شکل دقیق ارائه دهد. هنگامی که جراح پلاستیک برداشتن بافت اضافی را تمام کرد، پوست سالم باقی مانده را سفت خواهد کرد.
در ابتدا، جای زخم قابل مشاهده خواهد بود اما به مرور زمان ناپدید می شود. در واقع در سطح کشاله ران قرار دارند. اگر لیفت باسن به تنهایی انجام شود، بیمار فقط دو اسکار جانبی خواهد داشت که به راحتی می توان آن ها را زیر لباس پنهان کرد.

اثرات پس از عمل و بهبودی پس از جراحی لیفت باسن

پس از عمل لیفت باسن، بیمار مقداری تورم و قرمزی را تجربه خواهد کرد. جراح برای کاهش درد برای بیمار مسکن تجویز می کند. دوره نقاهت پس از لیفت لگن متفاوت است، بسته به میزان چربی و پوست برداشته شده ممکن است کم و بیش طولانی باشد. بیمار حداقل به مدت یک ماه از لباس فشاری استفاده می کند که به کاهش تورم و تسهیل بهبودی کمک می کند. اکثر بیماران بسته به کارشان می توانند بعد از یک هفته کار خود را از سر بگیرند. پس از سه تا چهار هفته، بیماران می توانند به شیوه های معمول خود بازگردند. پس از آن دوره، آنها متوجه کاهش قابل توجه تورم خواهند شد و نتایج نهایی خود را مشاهده خواهند کرد.

نتایج و مزایای لیفت باسن

نتیجه نهایی را می توان بعد از ده ماه قدردانی کرد. این زمان برای سازگاری مجدد پوست با شکل جدید باسن و بالغ شدن کامل اسکارها لازم است. پس از جراحی، اگر تغییری در وزن ایجاد نشود، نتیجه طولانی مدت است. بنابراین بیماران برای حفظ وزن ثابت و جلوگیری از کشیدگی پوست باید با انجام ورزش و رژیم غذایی سالم مراقب سلامت و سبک زندگی روزانه خود باشند.

اقدامات ضروری قبل از انجام عمل زیبایی لیفت باسن

در اینجا چند دستورالعمل وجود دارد که جراح ممکن است به بیمار بدهد: ترک سیگار و استفاده از محصولات نیکوتینی به مدت دو هفته قبل و بعد از جراحی ضروری است، زیرا کیفیت و خاصیت ارتجاعی پوست را از بین می برند. همچنین نوشیدن مشروبات الکلی یک هفته قبل و بعد از عمل لیفت هیپ ممنوع است زیرا با داروهای بیهوشی تداخل دارد. علاوه بر این، از مصرف داروهایی مانند کوکائین، ماری جوانا و محصولات حاوی آسپرین و ایبوپروفن باید دو هفته قبل از عمل خودداری شود. در واقع این محصولات ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در بیهوشی و جراحی شوند. مصرف روزانه مولتی ویتامین دو هفته قبل از موعد مقرر توصیه می شود. بیماران باید در مورد داروهای فعلی خود به جراح بگویند. در مورد زنان، آن ها باید یک ماه قبل از جراحی لیفت باسن، مصرف قرص های ضد بارداری را متوقف کنند تا عوامل خطر ترومبوز وریدی کاهش یابد. همچنین خوردن و آشامیدن هر چیزی هشت ساعت قبل از جراحی ممنوع است.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت باسن

پس از جراحی، به شما داروی ضد درد و آنتی بیوتیک داده می شود. داروها ممکن است توسط جراح شما برای جلوگیری از لخته شدن خون تجویز شود.

ممکن است بسته به روش بستن زخم که جراح شما ترجیح می دهد برای برداشتن بخیه های خارجی (در صورت وجود) یک قرار ملاقات داشته باشید. در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر باید با جراح خود تماس بگیرید:

  • افزایش قرمزی
  • داشتن درد
  • تخلیه در محل برش
  • برآمدگی یا جوش

چه مدت در بیمارستان خواهید بود؟

ممکن است تا یک روز پس از جراحی در بیمارستان باشید. اگر بازگشت مستقیم از بیمارستان به خانه برای شما مناسب است، با پزشک خود در مورد بهترین برنامه بهبودی صحبت کنید.

مدت زمان ماندن در بیمارستان به سه چیز بستگی دارد:

اگر درد شما تحت کنترل است: اگر درد شما غیر قابل تحمل باشد، به خانه نخواهید رفت.

چقدر خوب حرکت می کنید: اگر در آنجا دچار مشکل باشید، به خانه نخواهید رفت.

از نظر پزشکی چقدر پایدار هستید: مثلاً اگر فشار خون شما خیلی بالا باشد، به خانه نمی روید.

زمان بهبودی بسته به فرد و نوع جراحی می تواند متفاوت باشد. پیروی از توصیه هایی که بیمارستان در مورد مراقبت از باسن به شما می دهد بسیار مهم است.

بعد از جراحی

بعد از عمل، شما دمر دراز کشیده اید و ممکن است یک بالش بین پاهای خود داشته باشید تا باسن خود را در وضعیت صحیح نگه دارید. پرسنل پرستاری وضعیت شما را زیر نظر خواهند داشت.

در ابتدا، هنگام راه رفتن و ورزش احساس ناراحتی می کنید آنها به شما یاد می دهند که چگونه خم شوید و بنشینید تا به باسن شما آسیب نرسد.

رفتن به خانه

اگر در ابتدا دچار احساس خستگی شدید، تعجب نکنید. شما یک عمل جراحی بزرگ انجام داده اید و ماهیچه ها و بافت های اطراف باسن جدید شما زمان می برد تا بهبود یابد. توصیه های تیم جراحی را دنبال کنید و در صورت داشتن هر گونه نگرانی یا سوال با پزشک عمومی تماس بگیرید.

درد چه زمانی برطرف می شود؟

شما می توانید انتظار داشته باشید که در نتیجه خود عمل کمی درد احساس کنید، اما این مدت طولانی نخواهد بود.

آیا چیزی وجود دارد که باید مراقب آن باشم یا نگران آن باشم؟

پس از جراحی باسن، اگر متوجه قرمزی، مایع یا افزایش درد در باسن جدید شدید، با پزشک خود تماس بگیرید.

چقدر طول می کشد تا به حالت عادی برگردم؟

موارد زیادی وجود دارد که می تواند بر سرعت بازگشت شما به حالت عادی تأثیر بگذارد، مانند:

بهبودی هر فردی متفاوت است، اما اغلب امکان بازگشت به فعالیت های سبک یا کارهای اداری در حدود یک هفته وجود دارد. اگر کار شما شامل بلند کردن اجسام سنگین باشد، ممکن است چند هفته بیشتر طول بکشد.

بهتر است از حرکات شدید یا ورزش هایی که در آن خطر سقوط وجود دارد، مانند اسکی یا اسب سواری اجتناب کنید. پزشک می تواند در مورد بازگشت به فعالیت های عادی بیشتر به شما توصیه کند.

چه زمانی می توانم دوباره رانندگی کنم؟

معمولاً می توانید پس از حدود یک ماه با توجه به توصیه جراح خود، رانندگی کنید. در ابتدا ممکن است سوار و پیاده شدن از ماشین دشوار باشد. بهتر است خودتان را به سمت عقب راحت کنید و هر دو پا را با هم بچرخانید.

جراحی چگونه بر رابطه جنسی من تأثیر می گذارد؟

اگر قبلاً به دلیل درد رابطه جنسی برای شما دشوار بود، ممکن است متوجه شوید که انجام این عمل به زندگی جنسی شما کمک می کند. جراح شما می تواند به شما توصیه کند که چه زمانی رابطه جنسی مجدد مناسب است.

تا زمانی که بعد از یک ماه بتوانید رابطه جنسی داشته باشید. از رابطه جنسی شدید و پوزیشن های شدیدتر خودداری کنید.

مراقب باسن جدید خود باشید

با مراقبت، باسن جدید شما باید به خوبی دوام بیاورد. توصیه های زیر ممکن است توسط بیمارستان برای کمک به مراقبت از باسن جدیدتان ارائه شود. با این حال، توصیه ها ممکن است بر اساس توصیه های پزشک شما متفاوت باشد:

در طول هر فعالیتی از خم شدن بیشتر از 90 درجه (زاویه راست) باسن خودداری کنید

از چرخاندن باسن خود اجتناب کنید

روی باسن خود نچرخید

در مراحل اولیه به زخم فشار وارد نکنید (سعی کنید از خوابیدن به پهلو خودداری کنید)

پاهای خود را روی هم قرار ندهید

باسن خود را تحت فشار قرار ندهید یا کاری انجام ندهید که باعث ناراحتی تان شود.

از نشستن روی صندلی های کم ارتفاع و صندلی توالت پرهیز کنید.

نتیجه

باید از بهترین جراح پلاستیک در شهر محل سکونت تان کمک بگیرید تا به نتیجه دلخواه تان دست یابید، در غیر این صورت ممکن است دچار عوارض جبران ناپذیری در زیبایی و سلامتی تان می شوید. برای دستیابی به این امر نیز می توانید از انجمن جراحان پلاستیک شهر محل سکونت تان جراح مدنظر را جستجو کنید.

انجمن جراحی پلاستیک شیراز

این انجمن برخوردار از آموزشهای صاحب نظران شناخته شده جهانی، می باشد که نقطه عطفی در تبحر در کار جراحی ترمیمی و زیبائی را بوده است و جراحان پلاستیک کشورمان را بدان حدآشنا و توانا کرد که جراحی زیبائی را بسهولت و در نتیجه به نحو بسیار عالی در اختیار افرادی که نیاز به جراحی دارند قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *