07136146518

شیراز، کیلومتر 2 جاده صدرا، بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع)

انجمن جراحی پلاستیک شیراز » پیکرتراشی » آنچه در مورد جراحی اتوپلاستی نمی دانید!
۹ دقیقه
[ratemypost]
جراحی گوش

آنچه در مورد جراحی اتوپلاستی نمی دانید!

آنچه می خوانید...

گوش های بیش از حد بزرگ یا بیرون زده می تواند منجر به کاهش عزت نفس و خود آگاهی شود. با این حال، جراحی تغییر شکل گوش یک روش ساده است که به افراد نتایج دائمی و اعتماد مجدد به ظاهر آن ها می دهد. این یک جراحی کوتاه مدت با یک شب اقامت در بیمارستان است و اکثر افراد یک تا دو هفته پس از عمل به سر کار باز می گردند.

اتوپلاستی چیست؟

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش، یک عمل جزئی است که می تواند از چهار سالگی انجام شود. این عمل با کمک غضروف های گوش با استفاده از بخیه های مخصوص معروف بخیه های زیبایی انجام می شود و گوش ها را با بخیه های به سر نزدیک می کند.

جراحی گوش یا اتوپلاستی، اندازه گوش های بزرگ یا بیرون زده را کاهش می دهد.

هدف از جراحی زیبایی گوش ایجاد یک شکل طبیعی، رفع بیرون زدگی و اندازه به گوش با حفظ تناسب مطلوب صورت است. اتوپلاستی را می توان برای درمان انواع بدشکل های گوش انجام داد.

یکی از رایج ترین انواع اتوپلاستی، سوزن گوش نامیده می شود. این شامل “بستن” گوش ها به سر نزدیک تر است. این روش برای کسانی انجام می شود که گوش های آن ها به طور قابل توجهی از کناره های سرشان بیرون زده است.

کسانی که اتوپلاستی را در نظر می گیرند اغلب احساس می کنند گوش هایشان بیش از حد برجسته است، که باعث می شود بیش از حد خود آگاه باشند. این می تواند منجر به عدم اعتماد به نفس، خجالت و ناراحتی روانی شود.

کودکانی که گوش های شان بد شکل است اغلب از اضطراب، مشکلات رفتاری و کاهش عزت نفس رنج می برند که منجر به انزوای اجتماعی می شود.

اتوپلاستی چیست؟
اتوپلاستی در شیراز

عمل جراحی گوش شامل چه مواردی می شود؟

مشاور شما قبل از ادامه مراحل شما را در مراحل مختلف راهنمایی می کند، بنابراین دقیقاً می دانید چه انتظاری دارید. جراح شما مشکلات شما را با شما در میان می گذارد و در مورد بهترین راه برای دستیابی به نتایج مورد نظر مشاوره می دهد.

جراحی اصلاح گوش شما می تواند تحت بی حسی موضعی یا عمومی انجام شود. جراح شما یک برش کوچک در پشت گوش ایجاد می کند و هر غضروف یا پوستی که نیاز به تغییر دارد بسته به نتایج مورد نیاز شما برداشته یا تغییر شکل می دهد. سپس گوش شما با استفاده از بخیه های کوچک در موقعیت جدید خود قرار می گیرد.

چه کسی کاندیدای ایده آل برای جراحی گوش است؟

از اتوپلاستی می توان برای اصلاح گوش استفاده کرد که:

“بیرون زدگی” بطور قابل ملاحظه ای از کناره های سر
کوچکتر یا بزرگتر از حد معمول هستند.
به دلیل آسیب یا مشکلات رشدی دچار اشکال شده اند
کودکان 5 سال به بالا (زمانی که گوش بیرونی به اندازه کامل بزرگسالان نزدیک است) کاندیدای مناسبی برای اتوپلاستی هستند. بزرگسالان همچنین واجد شرایط جراحی زیبایی گوش هستند و در حالت ایده آل باید افراد غیر سیگاری و دارای سلامت کلی مطلوب و بدون بیماری های زمینه ای باشند.

همچنین افرادی هستند که قبلاً یک بار عمل جراحی اتوپلاستی انجام داده اند اما از نتایج آن راضی نبوده اند. سپس ممکن است روش دیگری را برای دستیابی به نتایج مورد نظر خود انتخاب کنند.

بسیار مهم است که هم بیمار و هم خانواده دیدگاه مثبتی داشته باشند و انتظارات واقع بینانه ای از نتایج عمل جراحی داشته باشند.

اکثر روش ها به دلایل زیبایی و برای کمک به کودکان برای سازگاری بهتر و همخوانی با همسالان خود انجام می شود. در بسیاری از موارد ، کودکان با گوش های بزرگ از تمسخر رنج می برند ، ضعف خود را در مدرسه تطبیق می دهند و به شدت احساس خودآگاهی می کنند.

بزرگسالان نیز ممکن است نامزد این عمل باشند.

بهترین کاندیداها
جراحی اتوپلاستی برای بیمارانی که از نظر سلامتی خوب هستند، هیچ بیماری فعالی ندارند یا شرایط پزشکی جدی و از قبل وجود ندارد و انتظارات واقع بینانه ای برای نتیجه جراحی دارند، مناسب است. به طور کلی، اتوپلاستی را می توان در هر سنی پس از رسیدن گوش ها (یا تقریباً رسیدن به اندازه بزرگسالان) انجام داد. این معمولاً در حدود 5 تا 6 سالگی رخ می دهد. این جراحی بیشتر در کودکان بین 4 تا 14 سال انجام می شود.

روش انجام اتوپلاستی چگونه انجام می شود؟

مروری بر روش های اتوپلاستی
قبل از مراجعه به جراحی، باید با جراح زیبایی خود مشورت کنید. در طول مشاوره، جراح از شما در مورد سابقه پزشکی، داروهای مصرفی و جراحی های قبلی که ممکن است انجام داده باشید، سوال خواهد کرد.

جراح شما همچنین گوش های شما را بررسی می کند و شکل، اندازه و محل قرارگیری کلی آن ها را ارزیابی می کند. سپس جراح شما در مورد جزئیات عمل، از جمله نتیجه احتمالی و خطرات احتمالی با شما صحبت می کند.

در طول مشاوره، این شانس را خواهید داشت که هر گونه سوالی در مورد این جراحی از جراح خود بپرسید. اگر چیزی وجود دارد که نمی فهمید یا فقط احساس می کنید به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، از پرسیدن نترسید.

این روش می تواند بین 1 تا 3 ساعت طول بکشد. بیهوشی عمومی برای کودکان کوچک تر تحت عمل جراحی توصیه می شود. برای بزرگسالان ممکن است از بی حسی موضعی استفاده شود.

در طول عمل، جراح برشی را در پشت گوش، در شیار بین گوش و سر ایجاد می کند. سپس ممکن است قسمتی از غضروف را برداشته یا تغییر شکل دهند. این کار با استفاده از بخیه های دائمی انجام می شود. در نهایت، برش بسته می شود.

اتوپلاستی یک روش ایمن با درصد موفقیت بالا است. مطالعات نشان داده اند که اتوپلاستی می تواند کیفیت زندگی فرد را افزایش دهد.

در مورد رویه
اتوپلاستی گوش ها را به سر نزدیک می کند و ممکن است شامل قالب گیری، شکل دادن و یا برداشتن غضروف برای کشیدن گوش ها و کاهش برجستگی باشد. این روش بر شنوایی شما تأثیر نمی گذارد. این فقط گوش خارجی را درگیر می کند، نه گوش میانی یا داخلی که در آن شنوایی انجام می شود.

ابتدا، جراح برشی را در پشت گوش ایجاد می کند، جایی که گوش به سر متصل می شود. سپس جراح غضروف و پوست مورد نیاز را برای دستیابی به اثر مورد نظر برمی دارد. جراح ممکن است غضروف را اصلاح کرده آن را تغییر شکل داده و سپس با بخیه های دائمی آن را محکم کند تا غضروف محکم شود. در موارد دیگر، جراح هیچ غضروفی را بر نمی دارد اما ممکن است به سادگی از بخیه ها برای تغییر شکل دائمی غضروف استفاده کند. برش ها و اسکارهای ایجاد شده به خوبی در پشت گوش پنهان شده است.

مشاوره شما
اگر علاقمند به جراحی اتوپلاستی هستید، ابتدا برای مشاوره شخصی با جراح پلاستیک به شما مراجعه می کنیم. این فرصت را خواهید داشت تا درباره اهداف خود و نتایجی که می خواهید به آن ها برسید بحث کنید. جراح شما با شما همکاری می کند تا بتواند درک کند که از این روش چه انتظاری می توانید داشته باشید و چه مزایای طولانی مدت را تجربه خواهید کرد. هر بیمار متفاوت است و جراح شما تکنیک جراحی و برنامه درمانی مناسب شما را انتخاب می کند. در طول مشاوره اولیه خود باید انتظار داشته باشید که:

ارائه یک تاریخچه پزشکی کامل. شامل اطلاعات مربوط به: هرگونه عمل جراحی قبلی ؛ شرایط پزشکی گذشته و حال؛ و همه داروها یا مکمل های گیاهی که مصرف می کنید.
از جراح خود بخواهید معاینه فیزیکی انجام دهد.
در مورد خطرات و عوارض احتمالی این روش بحث کنید.
عمل جراحي
آماده شدن برای جراحی شما
پس از مشاوره و تصمیم گیری در مورد جراحی، ما اطلاعات قبل از عمل را در اختیار شما قرار می دهیم که همه چیزهایی را که باید قبل از عمل انجام دهید و بدانید توضیح می دهد. تیم جراحی شما نحوه آماده سازی را به شما آموزش می دهد. شما باید طوری ترتیب دهید که شخصی شما را بعد از جراحی به خانه برساند. شما همچنین ممکن است بخواهید ترتیبی دهید که شخصی در طول بهبودی شما یک یا دو روز به شما کمک کند.

بیهوشی
ما از بیهوشی عمومی استفاده می کنیم تا شما بخوابید و در طول عمل راحت باشید. بی حسی موضعی با آرام بخش داخل وریدی نیز برای برخی از بیماران یک گزینه است.

دوران نقاهت جراحی زیبایی گوش

  1. پس از اتمام عمل جراحی، جراح یک پانسمان سنگین را روی هر دو گوش قرار می دهد. این پانسمان باید چند روز در محل خود باقی بماند.
  2. طبیعی است که بلافاصله بعد از عمل احساس ناراحتی کنید، مانند درد و ضربان قلب. این را می توان با استفاده از داروهای ضد درد دهان کنترل کرد. هنگامی که پانسمان برداشته می شود، بیمار برای محافظت از گوش ها نیاز به بستن سر دارد (مخصوصاً در شب).
  3. طی چند هفته پس از جراحی، فرد باید بتواند به اکثر فعالیت های عادی خود بازگردد. با این حال، مهم است که ابتدا با جراح خود مشورت کنید زیرا آن ها می توانند به شما در مورد آنچه شما می توانید و نمی توانید بعد از عمل جراحی انجام دهید به درستی توصیه کنند.
  4. جراحی گوش باعث ایجاد زخم در پشت گوش می شود، اما این جای نگرانی نیست زیرا با گذشت زمان از بین می رود.

سوالات متداول

نتیجه گیری

بهتر است قبل از هر گونه اقدامی نسبت به انجام چنین جراحی های زیبایی از بهترین جراح پلاستیک در شهر محل سکونت تان کمک بگیرید این گونه می توانید نتایج مطلوبی به دست آورد.

انجمن جراحی پلاستیک شیراز

این انجمن برخوردار از آموزشهای صاحب نظران شناخته شده جهانی، می باشد که نقطه عطفی در تبحر در کار جراحی ترمیمی و زیبائی را بوده است و جراحان پلاستیک کشورمان را بدان حدآشنا و توانا کرد که جراحی زیبائی را بسهولت و در نتیجه به نحو بسیار عالی در اختیار افرادی که نیاز به جراحی دارند قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *