07136146518

شیراز، کیلومتر 2 جاده صدرا، بیمارستان سوانح سوختگی امیرالمومنین(ع)

[wpseo_breadcrumb]
۱۵ دقیقه
[ratemypost]
تزریق-چربی-به-سینه چیست؟

تزریق چربی به سینه در شیراز

آنچه می خوانید...

بسیاری از خانم ها از سایز و شکل سینه های خود راضی نیستند و دوست دارند که سینه هایی خوش فرم و بزرگ تر داشته باشند. این افراد می توانند با استفاده از روش تزریق چربی، سینه هایی با حجم بیشتر داشته باشند. در این روش برای حجم دادن به سینه از چربی های اضافه ی برخی قسمت های بدن برداشته و به سینه تزریق می شود. به تزریق چربی گرافت چربی نیز گفته می شود.

میزان ماندگاری تزریق چربی برای افرادی که می خواهند این روش را انجام دهند، بسیار مهم است. این روش حجم دهی به سینه، یک روش دائمی به شمار می رود زیرا ماندگاری بسیار بالایی دارد. البته ماندگاری این روش به محل برداشت چربی، تخصص جراح، میزان چربی و … بستگی دارد. به همین سبب بهتر است برای انجام تزریق چربی به پزشکان و متخصصان با تجربه مراجعه کنید.

تزریق چربی و حجم دهی سینه

همانطور که بیان کردیم یکی از روش های حجم دهی به برخی قسمت های بدن مانند سینه، تزریق چربی می باشد. پزشک باید در این روش از چربی های اضافه ی بدن فرد استفاده کند و آن ها را به محل مورد نظر تزریق کند. نیمی از چربی هایی که به بدن تزریق می شود ممکن است جذب بدن شود اما میزان باقی مانده ی آن تا سال ها در بدن فرد باقی می ماند و سینه ی فرد بزرگ تر و خوش فرم تر خواهد شد. اگر سینه ی فرد نیاز به چربی زیادی داشته باشد، می تواند پزشک این کار را طی دو مرحله انجام دهد.

تزریق چربی به دلیل اینکه از بدن خود فرد استفاده می شود، بدون عارضه است و می تواند نتیجه ای کاملا رضایت بخش را برای فرد به وجود آورد. مراجعه به پزشک و متخصص ماهر و با تجربه در این کار بسیار حائز اهمیت است و می تواند روی نتیجه ی کار اثر زیادی بگذارد. زیرا تزریق چربی به سینه بسیار حساس است و باید با دقت و مهارت زیادی انجام شود.

تزریق چربی به سینه چگونه انجام می شود؟

برای انجام تزریق چربی به سینه باید ابتدا چربی مورد نیاز از قسمت های مختلف بدن گرفته شود. برای این کار چربی با روش لیپوساکشن و ایجاد چندین سوراخ کوچک به دست می آید. این چربی حتما باید سانتریفیوژ شود تا مایعات و خون هایی که درون آن وجود دارد، از چربی جدا شود. بعد از اینکه چربی تغلیظ شد، می توان از آن برای عمل تزریق استفاده کرد. چربی آماده شده به قسمت های مختلفی از سینه تزریق می شود تا عمل حجم دهی به خوبی و با شکل مناسب صورت بگیرد.

چربی که برای تزریق به سینه لازم است در بیشتر موارد از شکم و یا ران گرفته می شود. اگر دیگر قسمت های بدن فرد نیز چربی اضافه داشته باشد، می توان از آن ها نیز استفاده کرد. برای گرفتن و برداشتن چربی از بدن، فرد به بیهوشی عمومی نیاز پیدا می کند.

این روش حجم دهی به سینه درد ندارد و افراد می توانند به راحتی از آن استفاده کنند. البته در برخی از موارد دیده شده که فرد با درد کمی روبرو می شود که می تواند با استفاده از قرص های مسکن تجویز شده توسط پزشک، درد خود را تسکین دهد.

چه کسانی برای انجام تزریق چربی به سینه مناسب هستند؟

 • خانم هایی که بدن آن ها به میزان کافی چربی دارد تا بتوان از آن ها برای حجم دهی و فرم دهی سینه استفاده کرد. اگر بدن فرد چربی اضافه نداشته باشد نمی توان از این روش استفاده کرد و فرد باید از روش پروتز سینه استفاده کند.
 • خانم هایی که از بیماری خاصی رنج نمی برند، می توانند از تزریق چربی به سینه استفاده کنند.
 • افرادی که از سینه هایشان نامتقارن است. کوچک،  بزرگ بودن سینه و نامتقارنی می تواند باعث آزار فرد شود.
 • برخی از خانم ها به صورت مادرزادی سینه های بسیار کوچکی دارند و از این مساله رضایت ندارند. آن ها می توانند با تزریق چربی، سینه هایی بزرگ تر و خوش فرم تر داشته باشند.
 • خانم هایی که سرطان سینه دارند و به وسیله ی سرطان سینه جراحی ماستکتومی روی آن ها انجام شده است و تمام بافت سینه ی آن ها برداشته شده است. این افراد می توانند با استفاده از تزریق چربی به سینه، سینه خود را دوباره به دست آوردند.
 • برخی از خانم ها بعد از دوران شیردهی و بارداری، فرم سینه ی اولیه خود را از دست داده اند و سینه های آن ها به شکل افتاده دیده می شود.
 • افزایش سن می تواند باعث افتادگی و تغییر شکل سینه شود. یکی از دلایل انجام تزریق چربی، افزایش سن و افتادگی سینه می باشد.

مزایا و معایب تزریق چربی به سینه

مانند هر درمان پزشکی و عمل جراحی، بزرگ کردن سینه با انتقال چربی نیز مزایا و معایب خود را دارد. بنابراین، مهم است که از آنها آگاه باشید و بر اساس آن تصمیم خود را بگیرید، تا بعداً خود را از نتایج ناخواسته نجات دهید. شما می توانید این روش را بر اساس مزایا و معایب زیر ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که آیا برای بدن شما مفید است یا خیر.

مزایای تزریق چربی به سینه

 • میزان عوارض نسبتاً کمتر
 • برخلاف جراحی کاشت سینه، این روش نیازی به نگهداری ندارد
 • نتایج طبیعی بزرگ کردن سینه را ایجاد می کند
 • نتایج رضایت بخش برای بیمار ایجاد کنید
 • اگراز ایمپلنت پروتز استفاده می کنید، نیاز به تعویض ایمپلنت را هر 10 سال یکبار برطرف می کند.
 • شامل قرار دادن برش های کوچک است ( فقط برش های 4 میلی متری برای لیپوساکشن بافت چربی برای برداشتن و تزریق مجدد ایجاد می شود.)
 • از چربی بدن خود بیمار استفاده می کند، بنابراین شانس بیشتری برای پذیرش و حداقل خطر رد شدن دارد.
 • دارای فواید دوچندان در بازسازی قسمت های حجیم بدن دارای چربی اضافی مانند ران و شکم
 • یک روش ایمن در نظر گرفته می شود زیرا از چربی بدن خود بیمار به عنوان پرکننده استفاده می شود
 • تحقیقات نشان داده اند که بزرگ کردن سینه با انتقال چربی باعث عود یا عوارض سرطان نمی شود.

معایب بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

 • افزایش سایز سینه محدودیتی دارد
 • لیفت سینه ممکن است همچنان مورد نیاز باشد
 • نتایج این روش ممکن است به دلیل بازجذب بافت چربی پیوند شده معکوس شود
 • کلسیفیکاسیون تولید شده ممکن است تصویربرداری سرطان سینه را مختل کند
 • برای نتایج موفقیت آمیز باید چربی اضافی در بدن بیمار وجود داشته باشد

مراقبت های بعد از تزریق چربی به سینه

روز اول

بلافاصله پس از عمل، تورم و درد در سینه و محل اهدا کننده چربی در بدن شما وجود خواهد داشت. بسته به میزان چربی ساکشن شده، ممکن است مجبور شوید یک روز در بیمارستان بمانید تا سلامت شما را پس از جراحی بررسی کنند.

 اگر فقط مقدار کمی چربی استخراج شود، ممکن است پس از چند ساعت بستری بودن بتوانید به خانه بروید. شما باید از کسی کمک بگیرید تا شما را پس از جراحی به خانه منتقل کند و در روز اول از شما حمایت کند.

توصیه می شود به پشت بخوابید یا بنشینید و بالاتنه خود را حدود 30 درجه بالا بیاورید. این به کاهش تورم و تسهیل بهبود زخم در هفته اول پس از عمل کمک می کند. در روز اول باید حداقل حرکت فیزیکی وجود داشته باشد.

یک سینه بند فشرده به شما داده می شود که باید حدود دو هفته آن را بپوشید، زیرا به کاهش تورم و تسریع بهبودی زخم کمک می کند. علاوه بر این، این لباس سینه های شما را نیز در جای جدید خود نگه می دارد.

داروهای ضد درد برای کنترل درد پس از عمل تجویز می شود. یک یا دو روز پس از جراحی، ممکن است بتوانید برخی از فعالیت‌های فشرده‌تر مانند پیاده‌روی ملایم را انجام دهید.


یک هفته بعد

در این هفته اول باید استراحت کافی داشته باشید و اجازه دهید بدنتان بهبود یابد. با این حال، باید به یاد داشته باشید که نباید از نظر بدنی به خودتان فشار بیاورید زیرا نمی توانید کارهای زیادی انجام دهید.

 تورم و درد به تدریج در طی حدود یک هفته کاهش می یابد و پس از آن می توانید به راحتی به کار خود ادامه دهید. از ماساژ دادن سینه باید اجتناب شود زیرا می تواند چربی منتقل شده را از سینه خارج کند.

دو هفته بعد

از آنجایی که درد و ناراحتی بعد از یک دو هفته به حداقل می رسد، ممکن است بتوانید بیشتر فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید، اما همچنان باید از فعالیت های استرس زا در هفته دوم خودداری کنید. اکثر بیماران می توانند به کار خود بازگردند. اگر کار شما از نظر فیزیکی سخت تر است، ممکن است مجبور شوید یک هفته بیشتر صبر کنید تا به سر کار خود بازگردید.

شما همچنان باید از سیگار کشیدن خودداری کنید زیرا می تواند منجر به بهبودی حداقلی زخم و همچنین ایجاد نتایج رضایت بخش شود. اکنون می توانید پوشیدن لباس فشرده را متوقف کنید. با این حال توصیه می شود از سوتین ورزشی استفاده کنید. باز هم نباید هیچ نوع ماساژ سینه را انجام دهید.

یک ماه بعد

برخی از تورم ها ممکن است باقی بماند و چند ماه طول بکشد تا کاملا از بین برود. در این دوره، می توانید نتایج این روش را مشاهده کنید. با این حال، نتیجه با ادامه کاهش تورم بهبود می یابد. پس از هفته چهارم مجاز به از سرگیری تمرینات بدنی سبک خواهید بود، اما همچنان از بلند کردن سنگین و فعالیت شدید خودداری کنید.

بهترین نکات برای بهبودی بیشتر

1. استراحت کافی داشته باشید

برای بهبودی مناسب باید در یک محیط آرامش بخش بدون استرس استراحت کنید. بسته به نیازهای فیزیکی شغلتان، باید یک یا دو هفته از کار خود مرخصی بگیرید و فعالیت های روزانه خود را محدود کنید.

2. از کسی کمک بگیرید تا در روزهای اولیه به شما کمک کند

شما اثرات بیهوشی عمومی را احساس خواهید کرد و پس از اتمام عمل، هم سینه‌ها و هم اندام های اهداکننده چربی متورم و دردناک خواهند شد. باید ترتیبی دهید که کسی در چند روز اول در انجام فعالیت های روزانه به شما کمک کند.

3. لطفا از استعمال دخانیات خودداری کنید

در طول دوره نقاهت باید از استعمال دخانیات به طور کامل اجتناب شود، زیرا ثابت شده است که بهبود زخم را به تاخیر می اندازد و ممکن است نتیجه بدی ایجاد کند.

4. مایعات فراوان بنوشید

پس از عمل احساس کم آبی بدن طبیعی است. برای هیدراته نگه داشتن بافت‌ها، باید مایعات زیادی به بدنتان بدهید که به بهبودی شما کمک می‌کند. آب و نوشیدنی های کم کالری بنوشید و در چند هفته اول از نوشیدن الکل و نوشیدنی های پرکالری خودداری کنید.

5. رژیم غذایی مغذی و سالم داشته باشید

مصرف یک رژیم غذایی سالم و مغذی به تسریع بهبودی شما کمک می کند و به سلول های چربی پیوندی شما بهترین شانس را برای بقا می دهد. شما باید پروتئین، چربی های سالم، آنتی اکسیدان ها و میوه ها و سبزیجات غنی از ویتامین مصرف کنید. توصیه می شود در دوران نقاهت مصرف نمک را کاهش دهید.

6.  از لباس فشرده برای نگهداری سینه ها استفاده کنید

یک لباس فشرده سینه های شما را در جای جدید خود نگه می دارد. برای کاهش کبودی و تورم ثابت شده است. باید حداقل دو هفته بعد از عمل پوشیده شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

7.  لباس های گشاد و راحت بپوشید

در دوران نقاهت باید لباس‌های گشاد و راحت بپوشید و از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید زیرا این کار می‌تواند منجر به بازجذب چربی شود که باعث احتباس چربی کمتر از حد مجاز می‌شود.

8. وضعیت خواب

شما باید در حالی بخوابید که بالاتنه خود را در حدود 30 درجه نگه دارید زیرا این می تواند به کاهش تورم و همچنین تسهیل بیشتر در بهبود زخم در هفته اول پس از عمل کمک کند. از خوابیدن روی شکم خودداری کنید زیرا این کار می تواند به سینه شما فشار وارد کند.

9. از تمرینات با شدت زیاد خودداری کنید

شما باید حداقل به مدت چهار یا شش هفته یا تا زمانی که دکتر شما توصیه می کند از انجام تمرینات با شدت زیاد اجتناب کنید زیرا ممکن است بهبودی شما را مختل کند و خطر آسیب یا عفونت را افزایش دهد.

10. از دستورالعمل های دکتر خود پیروی کنید

دستورالعمل های بهبودی پس از عمل را که توسط دکتر شما ارائه شده است را به دقت دنبال کنید زیرا می تواند بهبودی شما را بسیار ساده تر کند.

خطرات تزریق چربی به سینه چیست؟

تزریق چربی به سینه یک روش کلی ایمن در نظر گرفته می شود. با این حال ، مانند جراحی های دیگر  خطراتی به همرا دارد.سه خطرات اصلی انتقال پستان انتقال چربی شامل موارد زیر است:

نکروز چربی

نکروز چربی مرگ سلولهای چربی است و خطر اصلی برای این روش و انواع دیگر جراحی های پیوند چربی است. چربی در طی فرآیند انتقال خون به اندازه کافی اکسیژن پیدا نمی کند ، که باعث مرگ سلول های چربی می شود. سلولهای چربی مرده می توانند حباب و توده ای در بافت پستان شما ایجاد کنند. این می تواند به علائم ناخوشایند متعدد منجر شود، مانند:

 • توده های دردناک
 • توده های روغنی کیستیک
 • توده های کلسیفیکاسیون سخت
 • ترکیبی از توده های کیستیک و کلسیفیکاسیون
 • قرمزی در اطراف توده ها
 • کبودی در اطراف توده ها
 • بافت اسکار
 • درد در بافت اطراف
 • رنگ آمیزی
 • پوست ناهموار
 • تغییر در شکل و ظاهر پستان

توده های حاصل از نکروز چربی می تواند شبیه توده های سرطان پستان باشد ، بنابراین پزشک شما احتمالاً می خواهد آنها را معاینه کند. شما می توانید پس از اطمینان از اینکه توده ها سرطانی نیستند ، با پزشک خود در مورد یک برنامه درمانی صحبت کنید. بعضی اوقات ، توده های حاصل از نکروز چربی به تنهایی برطرف می شوند. اگر توده ها دردناک نیستند یا باعث ایجاد علائم نمی شوند ، ممکن است آنها را کنترل کنید اما هیچ درمانی دریافت نکنید. از طرف دیگر ، توده هایی که باعث ایجاد درد می شوند یا ممکن است هرگونه مشکل ایجاد کنند ممکن است نیاز به حذف داشته باشند. جراح در صورت لزوم توده های نکروز چربی را از بین می برد. جراح با یک بی حسی موضعی منطقه را بی حس می کند و از سونوگرافی برای یافتن هر توده استفاده می کند. آنها سپس از یک سوزن برای حل و حذف توده ها استفاده می کنند. برای بهبودی از این روش ممکن است چند هفته طول بکشد.

عفونت

خطر ابتلا به عفونت ناشی از تزریق چربی به سینه نسبتاً کم است. این روش حداقل تهاجمی در نظر گرفته می شود. برش برای تزریق چربی بسیار اندک است. علاوه بر این ، چربی مورد استفاده از بدن خود شما است و هرگونه خطر طرد یا واکنش منفی را کاهش می دهد. با این حال ، همه رویه ها خطر ابتلا به عفونت را دارند. ممکن است بخواهید با هر دو جراح پلاستیکی که در صورت داشتن یک روش و پزشک مراقبت های اولیه شما انجام می شود ، صحبت کنید تا اطمینان حاصل کنید که این روش برای شما بی خطر خواهد بود.

جذب مجدد چربی

چربی یک ماده طبیعی است که بدن شما برای کار با آن استفاده می کند. بدن شما چربی منتقل شده به سینه های شما را مانند سایر چربی های بدن درمان می کند. این بدان معناست که بدن شما می تواند چربی مورد استفاده در یک روشتزریق چربی به سینه را مجدداً جذب کند. در حقیقت ، تصور می شود که تا 50 درصد از چربی های تزریق شده توسط بدن شما جذب می شود. این می تواند به دست آوردن نتایج مورد نظر شما ، به خصوص با گذشت زمان ، دشوار شود. نتیجه فوری بعد از عمل احتمالاً بسیار پر از نتیجه طولانی مدت انتقال خواهد بود ، این بدان معنی است که شما ممکن است به اندازه انتظار شما نبینید. برای افزایش بیشتر می توانید روشهای تزریق چربی به سینه اضافی داشته باشید ، اما این ممکن است شما را در معرض خطر بیشتری برای نکروز چربی قرار دهد.

خطرات دیگر

روش تزریق چربی به سینه شما می تواند خطرات دیگری داشته باشد. به عنوان مثال ، این روش به احتمال زیاد با استفاده از بیهوشی موضعی انجام می شود. برای بیشتر افراد ، بیهوشی موضعی بسیار کم خطر و بسیار بی خطر در نظر گرفته می شود.با این حال ، می توان عوارض جانبی مانند:

 • تاری دید
 • سرگیجه
 • سردرد
 • ضعف عضلانی
 • بی حسی

بهتر است قبل از عمل با جراح پلاستیک صحبت کنید و مطمئن شوید که درک روشنی از هر مرحله دارید. به آنها در مورد تاریخچه پزشکی و هرگونه نگرانی در مورد آنها اطلاع دهید. ممکن است شما بتوانید قبل از عمل ، متوقف کردن یک داروی خاص مانند رقیق کننده خون ، آسپرین و غیر استروئیدی ضد التهابی (NSAID) ، به مدت 1 یا 2 هفته قبل از عمل ، برخی از اقدامات را برای به حداقل رساندن خطر شخصی خود بردارید.

نتیجه گیری

با کمک این روش دیگر جای نگرانی از کوچکی سینه های تان وجود دارد که با استفاده از چربی های بدن استفاده و اشباع شده بدن تان شکل و فرمی زیبا به اندام ها و پستان های بدهید. حتما به دنبال بهترین جراح پلاستیک واجد شرایط برای برای تزریق چربی به سینه در شیراز باشید. بزرگ کردن سینه با انتقال چربی به دلیل مزایای زیاد و نتایج قابل توجه، به طور فزاینده ای در بین مردم در سراسر جهان پذیرفته شده است. با این حال، داشتن انتظارات واقع بینانه از عمل بزرگ کردن سینه برای شما بسیار مهم است. شما همیشه باید یک محیط بالینی حرفه ای را با یک جراح پلاستیک ماهر و دارای گواهی تخصص آن انتخاب کنید.

انجمن جراحی پلاستیک شیراز

این انجمن برخوردار از آموزشهای صاحب نظران شناخته شده جهانی، می باشد که نقطه عطفی در تبحر در کار جراحی ترمیمی و زیبائی را بوده است و جراحان پلاستیک کشورمان را بدان حدآشنا و توانا کرد که جراحی زیبائی را بسهولت و در نتیجه به نحو بسیار عالی در اختیار افرادی که نیاز به جراحی دارند قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *